Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wyjątkowy gość w szkole w Tuchomiu

8 października 2019

7 października wszystkie dzieci w Szkole Podstawowej w Tuchomiu ubrały się na zielono. Okazją do tego były obchody Światowego Dnia Dziecięcego Porażenia Mózgowego, które na całym świecie dotyka 17 milionów osób.

Do szkoły przybyła również pani Aleksandra Urelych mieszkanka Tuchomia, która od urodzenia zmaga się z tą chorobą. Uśmiech pani Oli spotkał się z wielkim entuzjazmem wśród uczniów. Pani Oli towarzyszyła  mama Pani Iwona Gołębiewska, która ze szkołą współpracuje już kilka lat. Dzieci miały możliwość posłuchać jak żyje się osobom z niepełnosprawnością, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie jest to wcale proste.

Uczniowie zaśpiewali dla Pani Oli piosenki po polsku i kaszubsku oraz zadawali ciekawe pytania. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowej laurki z portretem pani Oli oraz wspólnym zdjęciem. To spotkanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Tuchomiu


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-08 09:51:47)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-10-22 12:34:37)
Liczba odwiedzin: 184
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij