Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sławomir Toczek najsilniejszym w Żukowie

11 czerwca 2018

W minioną niedzielę do Żukowa przyjechali najsilniejsi by zawalczyć o możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata Masters 2018. Byli to: Grzegorz Peksa, Krzysztof Schabowski, Sławomir Toczek, Piotr Czapiewski, Artur Walczak i Robert Kalinowski.

Polscy siłacze zmierzyli się w sześciu konkurencjach: spacer farmera, waga płaczu, załadunek kul, spacer buszmena, martwy ciąg oraz ciągnięcie platformy z przedstawicielkami firmy Tercja. Bardzo widowiskową konkurencją był martwy ciąg, który polegał na podnoszeniu z podłoża samochodu z floty firmy Auto Miras z Pępowa do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.

Nie zabrakło również konkurencji dla mieszkańców. Mężczyźni mogli spróbować swoich sił w spacerze farmera, panie przy wadze płaczu. Wśród dzieci przeprowadzono konkurs na najbardziej „chude”.

Z pierwszą lokatą i 34 punktami walkę zakończył Sławomir Toczek. To on, dzięki żukowskim eliminacjom pojedzie na Mistrzostwa Świata Weteranów. Nie wszystkie starcia były dla niego łaskawe. W pięciu konkurencjach zdobył najwyższe noty. Jednak wszystko zależało od tej ostatniej, podczas której zawodnicy ciągnęli platformę z hostessami.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Schabowski. Stawkę zamykał Robert Kalinowski. Kolejno na miejscach uplasowali się Piotr Czapiewski, Artur Walczak i Grzegorz Peksa.

Zmagania komentował Irek Bieleninik, a głównym sędzią był Jarek Dymek. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

[tekst: Anna Kozakowska]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-11 14:44:21)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-11 14:45:32)
Liczba odwiedzin: 368
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij