Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Seria zwycięstw trwa!! Kolejna wygrana SPR GKS Żukowo

4 grudnia 2018

W sobotę 1 grudnia, piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo rozegrali kolejny mecz ligowy. Rywalem była drużyna Warmia Energa Olsztyn. W poprzednim sezonie zespół ten, praktycznie do ostatnich kolejek rywalizował o najwyższe miejsce w rozgrywkach. Obecnie nie prezentują najlepszej formy, mimo faktu, że w kadrze zespołu jest kilku zawodników, którzy występowali w meczach Superligi.

Od początku meczu goście narzucili duże tempo. Zdobyli pierwsze dwie bramki. Gospodarze odpowiedzieli celnym rzutem Grzegorza Dorsza. W 9 minucie SPR GKS przegrywało 2:6. Przez kolejne 8 minut żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Niemoc przełamali gospodarze. Sygnał do odrabiania strat dał Krzysztof Gądek. Wspomagali go Damian Didyk i ponownie Dorsz. Dzięki tym trafieniom, w 22 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Pierwsza połowa zakończyła się również remisem 10:10, po celnie wykonanym przez Gądka, rzucie karnym.

Drugą część meczu lepiej zaczęli zawodnicy z Żukowa. Do bramki trafiali najskuteczniejsi w tym dniu Dorsz i Gądek. Następnie mieliśmy koncert niewykorzystanych rzutów karnych - gospodarze nie trafili kolejnych trzech, a goście jednego. Do samego końca goście próbowali osiągnąć przewagę, świetnie w bramce spisywał się bramkarz. SPR GKS cały czas gonił rywali, kilkukrotnie doprowadzając do wyniku remisowego. Końcówka meczu to kolejny horror. 60 sekund przed ostatnim gwizdkiem, zawodnicy z Olsztyna wyszli na jednobramkowe prowadzenie (19:18). Żukowianie szybko wywalczyli rzut karny, który     na bramkę zamienił Dorsz (19:19). Warmia miała jeszcze ok. 30 sekund na rozegranie akcji. Na niespełna 5 sekund przed końcem, piłkę przejął Grzegorz Dorsz i z odległości 15 metrów oddał rzut rozpaczy. Rzut był tak mocny i celny, że mimo interwencji bramkarza drużyny gości, piłka równo z syreną kończącą mecz, wpadła do bramki. Sędziowie po krótkiej konsultacji potwierdzili jej zdobycie. To już trzecie kolejne zwycięstwo SPR GKS Żukowo!!!

Do końca pierwszej rundy rozgrywek pozostaną jeszcze dwa mecze wyjazdowe, z Kościerzyną (11 grudnia godz. 18.00) i zaległe spotkanie z Elblągiem (15 grudnia). Po tych meczach nastąpi przerwa w rozgrywkach. II runda rozpocznie się pod koniec stycznia 2019 roku.      

Szczegółowe informacje oraz galerię zdjęć z meczów i nie tylko, można zobaczyć na profilu drużyny w portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 20: 19 (10 : 10)

 

źródło: SPR GKS Żukowo

fot. Bartosz Cirocki / www.sportnakaszubach.pl


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2018-12-04 07:49:37)
Informację zmodyfikował(a): Wojciech Kruk (2018-12-19 12:54:06)
Liczba odwiedzin: 450
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij