Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rewitalizacja parku przy klasztorze Norbertanek

28 sierpnia 2018

22 sierpnia Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo wraz z drugim zastępcą Sylwią Laskowską-Bobulą oraz proboszczem ks. Krzysztofem Saganem dokonali odbioru prac związanych z wykonaniem zagospodarowania terenu przyklasztornego w ramach rewitalizacji Starego Centrum Żukowa.

Już niedługo mieszańcy gminy będą mogli korzystać z drewnianego pomostu, nowo powstałych ścieżek dla pieszych, ławek, altan, stojaków rowerowych oraz tablic informacyjnych wokół oczyszczonego, pogłębionego i wzmocnionego stawu. Obecnie zakończyły się prace budowlane oraz trwają czynności związane z odbiorem końcowym. Wartość robót wyniosła ponad 1 800 000 zł. Wykonawcą prac budowlanych była Firma Budowlano – Handlowa ASBUD Andrzej Dobka, z siedzibą w Kartuzach.

Całe przedsięwzięcie ma poprawić i uatrakcyjnić zagospodarowanie przestrzenne historycznego centrum Żukowa oraz stworzyć mieszkańcom miejsce do rekreacji. Celem rewitalizacji jest między innymi wyeksponowanie zabytków. Obecnie trwają również prace związane z przebudową i rozbudową historycznego budynku spichlerza. Powstaną miejsca postojowe, oświetlenie, a teren dostosowany zostanie dla osób z niepełnosprawnościami.

Zadania realizowane są w ramach projektu unijnego „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.

[tekst: Beata Bujnowska-Kowalska]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-28 13:45:25)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-08-29 09:29:08)
Liczba odwiedzin: 1438
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij