Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nauczyciele i uczniowie z Banina na Pomorskich Warsztatach Naukowych

7 października 2019

W dniach 8-13 września 2019r  na terenie  Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się wyjazdowe Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza”. Uczestniczyło w nich ponad 240 uczniów ze szkół zlokalizowanych w różnych powiatach Pomorza. Ze Szkoły Podstawowej im. księdza prałata Józefa Bigusa w Baninie w warsztatach udział wzięło 11 uczniów. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w intensywnym pogłębianiu swojej wiedzy. Program zajęć był bardzo bogaty. Codziennie pięć godziny warsztatów i wykładów z biologii, chemii, fizyki, matematyki i kompetencji społecznych. Po kolacji  dwugodzinny blok projektowy - czyli udział w wybranych przez siebie zajęciach(do wyboru ponad 30 tematów)  Podczas tygodniowych zajęć uczniowie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, ECS i Ratusz Głównego miasta w Gdańsku. Organizatorzy zadbali również o kulturę –uczestnicy obejrzeli spektakl HAIRSPRAY  w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Podczas, gdy uczniowie brali udział w zajęciach naukowych, wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych –  ich nauczyciele, opiekunowie uczestniczyli w kursach doskonalących, których zaliczenie zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Był to bardzo wyczerpujący tydzień zarówno dla uczestników i ich nauczycieli-opiekunów. Zajęcia rozpoczynały się po śniadaniu - o godzinie 9.00 a kończyły powrotem do akademików (gdzie uczniowie byli zakwaterowani) o godzinie 21.00. Pomimo dużej ilości zajęć warsztatowych uczniowie znajdowali czas, aby na bieżąco uzupełniać lekcje szkolne.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Baninie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-07 11:41:40)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-10-07 11:42:20)
Liczba odwiedzin: 108
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij