Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Komunikat w sprawie usług świadczonych przez Pocztę Polską

7 listopada 2019

W odpowiedzi na liczne zgłoszenia Mieszkańców dotyczące problemów z terminowością doręczanych przesyłek przez Pocztę Polską S.A. informujemy, iż Burmistrz Gminy Żukowo w piśmie skierowanym do ww. operatora zawnioskował o poprawę jakości świadczący przez niego usług.

W odpowiedzi Poczta wskazuje między innymi, że spore ilości nadawanych przesyłek adresowane są na stare, nie istniejące lub niepełne adresy i w takich przypadkach przesyłki są zwracane do nadawców.

- W obsługiwanych rejonach doręczeń przez placówki pocztowe w wielu miejscowościach powstały ulice oraz zmieniono stare numery budynków na nowe, co bardzo utrudnia pracę listonoszom, gdyż przesyłki są adresowane nieprawidłowo – czytamy w odpowiedzi Poczty Polskiej.

Jak więc możemy przyczynić się do szybszego dostarczenia nam przesyłek? Przede wszystkim prawidłowo oznaczając swoją nieruchomość, co z resztą jest obowiązkiem. Brak numeru na budynku powoduje liczne komplikacje związane nie tylko z problemami w dostarczaniu przesyłek, ale głównie z bezpieczeństwem. Zlokalizowanie nieruchomości przez jednostki np. straży pożarnej, policji czy służb medycznych jest w takim przypadku znacznie utrudnione, a w niektórych przypadkach każda sekunda może mieć ogromne znaczenie.

Tablicę z nazwą ulicy i nadanym numerem należy umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Obowiązek ten wynika z ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz z Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

Jednocześnie Poczta Polska S.A. zapewnia iż „służby kierowniczo – kontrolerskie urzędów w Żukowie i Chwaszczynie prowadzą kontrolę stanowisk doręczeń pod względem pobierania przesyłek i zachowania terminowości ich doręczenia”. Wskazuje również, że „w wyniku poczynionych ustaleń stwierdzono, że przesyłki nadchodzące do doręczenia są doręczone bez zbędnej zwłoki, z zachowaniem wskaźników terminowości wskazanych w obowiązujących przepisach prawnych.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-11-07 14:06:43)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-11-07 14:06:54)
Liczba odwiedzin: 517
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij