Aktualności - Informacje dla Mieszkańców w związku z przebudową budynku urzędu - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Informacje dla Mieszkańców w związku z przebudową budynku urzędu

22 sierpnia 2022

Od 1 września rozpoczną się prace związane z przebudową części budynku przy ulicy Gdańskiej 52. W związku ze złym stanem murów budynku oraz notorycznym zalewaniem, konieczna była decyzja o wyburzeniu części obiektu zlokalizowanej przy skarpie. Już niedługo rozpoczną się prace rozbiórkowe.

Przebudowana podyktowana jest przede wszystkim bezpieczeństwem, ale przełoży się również na komfort obsługi Mieszkańców – obecny budynek jest za mały na rosnąca ilość Klientów oraz liczbę prowadzonych spraw.

Przypominamy również, że znacznie wzrosła ilość zadań scedowanych na samorządy (m.in dodatek osłonowy, dodatek węglowy, nadawanie numerów pesel uchodźcom). Rośnie ilość osób zamieszkujących gminę Żukowo, a co za tym idzie ilość spraw załatwianych w urzędzie.

Zmodernizowany budynek będzie bardziej bezpieczny i funkcjonalny, tak aby Klienci urzędu mogli w komfortowych warunkach załatwić sprawy urzędowe. Obecnie na terenie gminy Żukowo zameldowanych jest na pobyt stały oraz czasowy 42 497 mieszkańców. Tylko w tym roku w systemie e-urząd zarejestrowano około 48 tys. pism, przyjęto około 3400 wniosków o dowód osobisty, wydano około 3300 dowodów osobistych. Ponadto widoczny jest napływ uchodźców oraz obcokrajców na teren gminy Żukowo, co również wiąże się ze zwiększoną obsługą, a tym samym koniecznością zwiększania powierzchni obsługowych oraz poczekalni - nadano do chwili obecnej około 2000 peseli uchodźcom.

Co ważne, zmodernizowany budynek będzie dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami, dzięki remontowi zapewniony będzie swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń biurowych, toalety będą dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz opiekunów z małymi dziećmi, Klienci Urzędu Stanu Cywilnego bez przeszkód będą mogli się do niego dostać, ponadto planowane jest stworzenie pokoju ciszy dla osób w spektrum autyzmu oraz z zaburzeniami sensorycznymi, aby mogły samodzielnie oraz bezstresowo załatwić sprawy w urzędzie, a także dla opiekunów dzieci z zaburzeniami, aby również mogli bezstresowo załatwić sprawy.

W pierwszym etapie przebudowy przeniesione zostaną: Referat Zamówień Publicznych oraz Referat Budżetu, Księgowości i Rozliczeń.

Wyłączeniu ulegnie część parkingu przy urzędzie, w związku z czym prosimy o parkowanie pojazdów na parkingu przy Kościele WNMP w Żukowie oraz na parkingu przy Zespole Szkół. Przy budynku urzędu pozostaną miejsca dla osób uprawnionych do parkowania na miejscu parkingowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością.

Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia robót budowlanych w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwość i zakłócenia pracy urzędu, jednak pomimo tego uprzejmie prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu remontowanego budynku.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2022-08-22)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij