Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dofinansowanie od Marszałka dla żukowskich OSP

31 sierpnia 2018

30 sierpnia Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo podpisał umowę z Mieczysławem Strukiem Marszałkiem Województwa Pomorskiego oraz Marszałkiem Krzysztofem Trawickim na udzielenie dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Żukowo.

Dzięki dotacji zakupione zostanie niezbędne wyposażenie ratownicze takie jak piły ratownicze, agregaty prądotwórcze oraz motopompa, za łączną kwotę ponad 32 tys. zł. Pomoc zostanie udzielona OSP Leźno, OSP Niestępowo, OSP Skrzeszewo oraz OSP Sulmin.

Ochotnicze straże pożarne bardzo często jako pierwsze docierają na miejsce niebezpiecznego zdarzenia. Uczestniczą nie tylko w lokalnych interwencjach. – Ubiegłoroczna nawałnica pokazała, że szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia i dobry sprzęt są niezwykle ważne – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pilnie potrzebne były agregaty prądotwórcze i pilarki, które na bieżąco kupiliśmy. Teraz chcemy pomóc strażakom z OSP doposażyć się w kolejny ważny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnej jednostce. Chodzi o m.in. pompy pływające i motopompy – podkreślał marszałek.

Pieniądze na nowy sprzęt otrzymało w sumie 77 jednostek ochotniczych straży pożarnej z 44 pomorskich gmin. O przekazaniu pieniędzy strażakom zadecydowali jednogłośnie radni podczas XLVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego w lipcu 2018 r. W ciągu ostatnich dziewięciu lat samorząd województwa przekazał ochotniczym strażom pożarnym ponad cztery mln zł.

Więcej na www.pomorskie.eu


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-31 11:21:19)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-08-31 12:27:18)
Liczba odwiedzin: 1187
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij