Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców! Chodnik w Borkowie zakończony!

22 sierpnia 2018

22 sierpnia oficjalnie odebrany został chodnik  przy drodze wojewódzkiej nr 211 w Borkowie. Odbioru dokonał Wicemarszałek Ryszard Świlski, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz Zastępca Burmistrza Sylwia Laskowska-Bobula. Głównym inwestorem był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Inwestycja współfinansowana była także przez Gminę Żukowo.

Realizacja inwestycji w przy ul. Kartuskiej w Borkowie to efekt dobrej współpracy z samorządem województwa pomorskiego. W trakcie spotkania burmistrz Wojciech Kankowski poczynił również wstępne ustalenia z wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim, dotyczące kontynuacji budowy chodnika z Borkowa do Żukowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 211 w roku 2019.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla żukowskiego samorządu priorytetem. Rok rocznie realizujemy wiele inwestycji związanych z jego poprawą. W planach są już kolejne realizacje - powiedział Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Chodnik w Borkowie ułożony został z kostki betonowej o długości 600m oraz 3m szerokości. Wykonano  również nowe oświetlenie oraz kanalizację deszczową. Inwestycja realizowana była przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

- Już niedługo rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nowy chodnik przy ul. Kartuskiej w Borkowie to między innymi bezpieczne dojście do szkoły i droga rowerowa dla dzieci – powiedziała II Zastępca Burmistrza Sylwia Laskowska-Bobula.

Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewała na kwotę 843.331,15 zł. Dofinansowanie przez Gminę Żukowo wyniosło 400 tys. zł. Wykonawcą robót budowlanych była firma Usługi Ogólnobudowlane SZELBRUK z Sierakowic.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-22 15:41:32)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-22 15:44:32)
Liczba odwiedzin: 1119
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij