Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Budowa, rozbudowa i modernizacja placów zabaw

17 października 2018

W przeciągu kilku dni zakończą się doposażenia gminnych placów zabaw w nowe urządzenia małej architektury oraz siłownie zewnętrzne.

Sulmin i Niestępowo wzbogaci się o prostownik pleców i jeździec, w Leźnie przy ul. Krasickiego zamontowany zostanie zestaw prasa nożna i wioślarz oraz zestaw podciąg nóg i steper. W Małkowie przy ul. Gdyńskiej pojawi się zjazd linowy oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią. Trampolina ziemna, ścianka sprawnościowa, linarium oraz zjazd linowy to elementy montowane w Żukowie w ramach zadania z 2 edycji budżetu obywatelskiego miasta Żukowo pod nazwą „Doposażenie placu zabaw na osiedlu nowe w nowoczesne urządzenia zabawowe”. Realizacji doposażenia podjęła się firma Józef Kozłowski Place Zabaw z Tychowa, a całość będzie kosztować prawie 90 tyś. zł.

Równolegle trwają prace związane z budową placów zabaw w Tuchomiu i Chwaszczynie, gdzie aktualnie realizowane są prace ziemne oraz wykonywane jest ogrodzenie obu obiektów.

- O nowe place zabaw zabiegali mieszkańcy podczas zebrań sołeckich. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zgadzam się, że takie obiekty są bardzo potrzebne -  mówi Zastępca Burmistrza Sylwia Laskowska-Bobula - Bardzo ważne jest, aby dzieci miały zagwarantowane bezpieczne miejsca, gdzie mogłyby spędzać czas - podkreśla Laskowska-Bobula. 

Część inwestycji została wykonana przez mieszkańców, którzy nie tylko byli inicjatorami podjętych działań, lecz również realizatorami koncepcji projektowej oraz prac przy niwelacji terenu.

- Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim osobom, które włączają się aktywnie i wspomagają nas w realizacji przedsięwzięć sprzyjających poprawie jakości naszych placów zabaw – dodaje Sylwia Laskowska-Bobula.

[tekst: Radosław Cebela]


Liczba odwiedzin: 786
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij