Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Budowa chodnika w Borkowie

4 czerwca 2018

28.05.2018r. przekazany został plac budowy w celu realizacji chodnika z kostki betonowej w Borkowie.

Po trzech latach zabiegów rozpoczęła się realizacja inwestycji związanej z budową chodnika w Borkowie od ulicy Karlikowskiej wzdłuż drogi wojewódzkiej, ul. Kartuskiej, w kierunku Szkoły Podstawowej w Borkowie. Inwestycja realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Powstaje w dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu Gminy Żukowo w wysokości 400 tys. zł, a także osobistemu zaangażowaniu Sylwii Laskowskiej-Bobuli Zastępcy Burmistrza Gminy Żukowo oraz Waldemara Dampc radnego miejscowości Borkowo w  Radzie Miejskiej w Żukowie.

Już w roku 2015 rozpoczęły się intensywne starania u Marszałka Województwa Pomorskiego, w którego gestii jest wspomniany odcinek drogi Kartuskiej w Borkowie, o ujęcie budowy chodnika w budżecie Województwa Marszałkowskiego. Głównymi z powodów tak intensywnych starań o wykonanie tego zadania jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających tą drogą do Szkoły Podstawowej w Borkowie. Problem ten z uwagi na wzrastający ruch pojazdów na tym odcinku drogi wojewódzkiej narastał z roku na rok a szczególnie w okresie letnim co niestety znalazło odzwierciedlenie w statystykach wypadków z udziałem pieszych w tym niestety śmiertelnych. Starania poczynione przez samorząd Gminy Żukowo przyniosły zamierzony skutek i w roku 2017 powstała dokumentacja projektowa na budowę półkilometrowego odcinka chodnika (udział finansowy Gminy Żukowo w dokumentacji projektowej wyniósł 40 tys. zł). Natomiast w dniu 28 maja tego roku nastąpiło formalne przekazanie placu budowy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Ogólnobudowlane SZELBRUK z Sierakowic.  Wartość kontraktu na roboty budowlane wynosi 843.331,15 zł.

W związku z powyższym od 6 czerwca br. w godzinach między 7.00 a 17.00 (od pon. do pt.) mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 211 w miejscowości Borkowo - na tym odcinku drogi ruch okresowo będzie przebiegał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Prace budowlane związane z realizacją tej inwestycji powinny zakończyć się w sierpniu br.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-04 07:46:50)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-04 08:13:51)
Liczba odwiedzin: 1160
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij