Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta - czas na realizację zadania!

26 listopada 2018

Na tę decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego czekali nie tylko mieszkańcy Gminy Żukowo, ale i sąsiednich samorządów. NSA w Warszawie oddalił skargi kasacyjne skarżących jako bezzasadne i utrzymał w mocy decyzję środowiskową ws. Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta!

Co to oznacza dla inwestycji? To drzwi otwarte do realizacji tego zadania.

Co to oznacza dla mieszkańców? To ogromna redukcja korków, wygodniejsza droga do pracy/szkoły, szybsze przejazdy przez Żukowo i okolice.

Co ważne, dzięki staraniom Burmistrza Wojciecha Kankowskiego, jego Zastępcy Tomasza Szymkowiaka, całego samorządu oraz wsparciu Posła Stanisława Lamczyka, rozprawy sądowe udało się przyśpieszyć o ponad rok.

- Myślę, że zdecydowana większość mieszkańców naszej gminy czekała na tę wiadomość – zaznacza Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Jestem przekonany, że ta inwestycja w znaczący sposób wpłynie na komfort życia naszych mieszkańców.

Decyzja NSA to ogromny krok w kierunku rozpoczęcia prac projektowych i – co najważniejsze – samej budowy drogi!

- Nasza obecność na rozprawach WSA i NSA była zauważona i doceniona przez składy sędziowskie. - podkreśla Tomasz Szymkowiak, Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo. - Duże podziękowania należą się Posłowi Stanisławowi Lamczykowi, który razem z nami uczestniczył w rozprawach i wspólnie lobbował przy utrzymaniu tej inwestycji w programach rządowych.

To koniec jednego rozdziału i początek drugiego, niezwykle oczekiwanego.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2018-11-26 13:22:41)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2018-11-26 13:23:54)
Liczba odwiedzin: 277
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij