Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kapsuła czasu, symboliczne drzewka i świetne występy

9 listopada 2018

Wyjątkową kreatywnością i pracowitością wykazali się nauczyciele i uczniowie szkół w gminie Żukowo organizując uroczystości obchodów Dnia Niepodległości. Organizatorzy postawili przede wszystkim na ciekawie przygotowane programy artystyczne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowali między innymi piosenkę z filmu "Czas honoru", wzruszające recytacje oraz dynamiczny taniec z flagami, który z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkim obecnym. Na koniec wydarzenia zaproszeni goście posadzili przy wejściu do szkoły symboliczne drzewko niepodległości.

W Szkole Podstawowej w Przyjaźni zakopano przy szkole…kapsułę czasu. Umieszczono w niej szereg przedmiotów, które mają upamiętniać Polskę, ale też podkreślać charakter naszych czasów. Wśród nich znalazły się miedzy innymi życzenia, jakie Polsce napisali uczniowie szkoły w Przyjaźni. W ich imieniu przeczytali je zaproszeni goście. Gminę Żukowo reprezentowali: Burmistrz Wojciech Kankowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke.

W kapsule umieszczono także aktualna prasę, płytę z polską muzyką, zdjęcia Żukowa, a nawet telefon komórkowy, jeden z symboli naszych czasów. Wydarzeniu towarzyszyły występy uczniów. Nie zabrakło recytacji, tańca, a nawet polskiej interpretacji hitu Boba Dylana „Blowing in the wind”. Całość przygotowali uczniowie i nauczyciele szkoły.

Pamięć Leonarda Tuchlina w sposób szczególny uczcili natomiast uczestnicy obchodów Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Leźnie. Przed budynkiem szkoły posadzono Dąb Pamięci oraz odsłonięto tablice upamiętniające jego osobę. Na gości czekał również pięknie przygotowany pokaz artystyczny, na który złożyły się występy taneczne i wokalne, a nawet aktorskie.

Świetne przedstawienie zaprezentowali również młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie. Scenki aktorskie uzupełnione zostały o występy wokalne.
- Wszystkie szkolne uroczystości w naszej gminie miały niezwykle podniosły charakter – podkreśla Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski – Doceniam ogrom pracy jaki w ich przygotowanie włożyli nauczyciele i uczniowie. Cieszę się, że w sposób tak kreatywny i pomysłowy podeszli do tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Choć w każdej ze szkół obchody tej uroczystości były inne, to wszystkie łączyło silne zaakcentowanie umiłowania ojczyzny, patriotyzmu i tradycji kaszubskiej. Motyw flagi pojawiał się na każdy kroku, a hymn Polski z dumą śpiewali uczestnicy każdego z wydarzeń.

Przypominamy również, że Gminne obchody Święta Niepodległości w Żukowie, odbędą o 11 listopada o godz. 11:30. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.zukowo.pl.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-11-09 13:26:00)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-11-09 13:32:02)
Liczba odwiedzin: 544
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij