Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Konsekracja kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie

24 października 2018

Konsekracja kościoła jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu każdej społeczności parafialnej. Ceremonia ta odbywa się tylko raz, a dokonywana jest według obrzędów, których początki sięgają IV wieku.

25 lipca 1999 r. Dekretem Metropolity Gdańskiego ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, została powołana nowa parafia w Żukowie, pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, a jej proboszczem został Ks. Czesław Las. 19 lat później nowa parafia przeżyła swoje najważniejsze święto. 20 października dokonano konsekracji kościoła i ołtarza. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonał ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. W obrzędzie konsekracji występuje bardzo bogata i głęboka symbolika sakralna. W realizację jej poszczególnych części czynnie zaangażowani byli liczni parafianie. W koncelebracji wzięli udział również Biskup Pomocniczy ks. Zbigniew Zieliński oraz księża, zarówno z diecezji gdańskiej, jak i księża z diecezji pelplińskiej i toruńskiej, a także przedstawiciele żukowskiego samorządu Burmistrz Wojciech Kankowski oraz dotychczasowy Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke.

"...składamy życzenia i gratulacje z okazji dzisiejszej, tak radosnej i podniosłej zarazem uroczystości konsekracji świątyni pw. Miłosierdzia Bożego, która jest również wyjątkowym wydarzeniem dla Miasta Żukowa. W sposób szczególny w ten szczególny dzień zwracamy się do wszystkich parafian, którzy poprzez swoją ofiarę i modlitwę doprowadzili do ukończenia tego wspaniałego dzieła. Dzisiejsza Uroczystość nie odbyłaby się bez Waszego zaangażowania, trudu oraz bez Waszej ofiarności." - mówił w imieniu samorządu żukowskiego Burmistrz Wojciech Kankowski.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2018-10-24 08:39:49)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-24 09:23:42)
Liczba odwiedzin: 1130
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij