Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W Żukowie odbył się Puchar Bałtyku w Duathlonie i Maratonie MTB

4 października 2018

W niedzielę 30 września Park nad Jeziorkiem w Żukowie wypełnił się szczelnie cyklistami i amatorami łączenia biegania i jazdy na rowerze. Zawodnicy mieli do wyboru trzy podstawowe kategorie – MTB na 27 km, 54 km lub Duathlon: 8 km biegiem, 27 rowerem i jeszcze 4 km biegiem. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z The North Event.

Trasa praktycznie w całości prowadziła leśnymi i polnymi drogami w okolicach Gminy Żukowo i była przygotowana typowo pod XC, choć nie była przy tym zbytnio techniczna. Na uczestników MTB czekało kilka podjazdów, na duathlonistów też kilka podbiegów, które ochoczo były pokonywane raz za razem. Organizatorzy starali się jeszcze bardziej wykorzystać możliwości terenu, na którym rozgrywano imprezę, dlatego też przebieg trasy został zmodyfikowany względem roku ubiegłego, dodano szybką metę rowerową usytuowaną zaraz po zjeździe z wzniesienia, dzięki czemu walka o jak najlepsze czasy była jeszcze bardziej wymagająca i widowiskowa. Zapętlenie tras i bliski przebieg odcinków biegowych i rowerowych stanowił również nie lada gratkę dla kibiców, którzy z samego środka parku mogli obserwować wielu uczestników jednocześnie, na różnych etapach zmagań.

Samo centrum miasteczka zawodów stanowiła duża strefa zmian dla startujących w duathlonie, zaraz obok wyrosła scena, na której odbyły się dekoracje, ustawiono też kilka namiotów, a największy z nich stanowił strefę gastronomiczną z trzydaniowym posiłkiem regeneracyjnym, a także z kawą i herbatą, które to ogrzały sportowców w ten chłodnawy dzień.

Na mecie oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych medali w stylistyce rowerowej i kaszubskiej kolorystyce, które przyciągały wzrok i z pewnością będą stanowić godne uzupełnienie kolekcji medalowej każdego finiszera.

Najlepsi z najlepszych po wszystkim wkroczyli na podium i otrzymali puchary zarówno w kategorii open, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy duathlonu otrzymali również vouchery na odzież techniczną.

Najlepsze czasy na poszczególnych dystansach osiągnęli:

Duathlon 7,6 km/27,2 km/3,8 km – Tomasz Marzec, Słupsk (1 godz. 49 min 39 s) – Monika Kubiak, Gdańsk (2 godz. 12 min 56 s)

MTB 54,4 km – Tomasz Strzemieczny, Płock (2 godz. 4 min 38 s) – Małgorzata Niedziela, Gdynia (3 godz. 18 min)

MTB 27,2 km – Paweł Żywicki, MLKS Baszta Bytów (59 min 49 s) – Anna Nagel, Bojano (1 godz. 17 min, 35 s)

Pełne wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/event/2578/results.html

Zdjęcia: https://elektronicznezapisy.pl/event/2578/gallery.html

Bieżące informacje: https://www.facebook.com/PucharBaltyku/

Kolejny start i finał cyklu Puchar Bałtyku odbędzie się 17 listopada w Łebie! Więcej informacji: www.pucharbaltyku.pl.

[tekst: Piotr Kowalewski, Puchar Bałtyku]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-04 08:46:58)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-04 08:49:06)
Liczba odwiedzin: 374
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij