Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Gmina Żukowo z nagrodą HIT 2018

22 czerwca 2018

20 czerwca br. na Zamku w Gniewie odbyło się podsumowanie Konkursu Hit Pomorza oraz Kujaw i Pomorza 2017. Gmina Żukowo otrzymała nagrodę i statuetkę za opracowanie i realizację projektu „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa”.

Nagrodę przyznaną przez Komisję przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów odebrał Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo. Decyzja o jej przyznaniu zapadła po przeprowadzonym audycie, przeanalizowaniu zgłoszonego tematu oraz w oparciu o informacje środowisk opiniotwórczych.

Galę na Zamku w Gniewie poprowadził aktor, reżyser i poeta Dariusz Bereski, który przedstawił laureatów Konkursu. Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska.

To już druga taka nagroda dla Giny Żukowo. W 2016 r. statuetkę i Tytuł HIT 2016 Gmina otrzymała za działania na rzecz poprawy życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Nagroda przyznana została za budowę nowoczesnego obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie.

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. Co roku wyłania i promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne.

W pracach przygotowawczych uczestniczą samorządy terytorialne, zwłaszcza starostwa powiatowe, które rekomendują poszczególne działania. Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów.

Laureaci otrzymują prawo do promocyjnego wykorzystywania zastrzeżonego znaku graficznego HIT. We wszystkich dotychczas rozegranych edycjach konkursu w województwach pomorskim, kujawsko- pomorskim, wielkopolskim i lubuskim uczestniczyło blisko 2 tysiące firm, urzędów, instytucji i stowarzyszeń.

[tekst: Beata Bujnowska-Kowalska]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-22 08:57:51)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-22 14:11:42)
Liczba odwiedzin: 370
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij