Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wojewódzki Konkurs historyczno-genealogiczny w Baninie

14 czerwca 2018

5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Baninie odbył się finał wojewódzkiego konkursu historyczno-genealogicznego „POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH PRZODKÓW”.

Konkurs adresowany był do uczniów IV-VII klas szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół gimnazjalnych w województwie pomorskim. Zadaniem uczestników było odtworzenie dziejów swojej rodziny na tle wydarzeń historycznych. Do wyboru były dwie formy prac – album poświęcony historii rodziny lub wybranych jej członków oraz taśma chronologiczna pokazująca dzieje rodziny na osi czasu.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów historią swojej rodziny na tle historii regionu, kraju, świata, a także popularyzacja wiedzy na temat poszukiwań genealogicznych oraz archiwów i przechowywanych w nich materiałach archiwalnych, w których kryją się często fascynujące informacje o naszych przodkach i czasach, w których przyszło im żyć.

Na konkurs wpłynęło 17 prac z 9 szkół województwa  pomorskiego, w tym z Banina, Żukowa, Kiełpina, Rytla, Gdańska i najsilniej reprezentowanej Gdyni. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczono również wyróżnienia i bony podarunkowe. Nie zapomniano o nauczycielach – opiekunach uczniów, którzy zostali nagrodzenie w naszym konkursie. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali również upominki od Burmistrza Gminy Żukowo.

Uroczystość uświetnił występ wokalny ucznia naszej Szkoły Podstawowej w Baninie - Igora Kąkola. Na zakończenie laureaci konkursu stanęli do wspólnej fotografii, a wszyscy goście mieli okazję podziwiać nagrodzone prace. Kolejną edycję konkursu planujemy w roku szkolnym 2018-2019. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Galę finałową konkursu zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Gminy Żukowo Pan Wojciech Kankowski, który sprawował honorowy patronat nad konkursem oraz z ramienia organizatorów i członków komisji konkursowej Pan Janusz Pawelczyk, przedstawiciel Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Pan Łukasz Grochowski, przedstawiciel Stowarzyszenia Archiwistów Polskich i Fundacji im. Stanisława Flisa „Archiwa Polskie”. Nie zabrakło również gospodarza uroczystości, czyli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baninie – Pani Ewy Kosznik.

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Baninie, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku, Fundacja im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” i Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne.

[tekst: Iwona Flis, SP Banino]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-14 12:48:59)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-14 12:59:27)
Liczba odwiedzin: 317
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij