Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

I Piknik Rodzinny w Borkowie

14 czerwca 2018

Piękna pogoda w ostatnich dniach roku szkolnego sprzyja aktywnościom integracyjnym i sportowym. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbył się I Piknik Rodzinny.

Po miesiącach przygotowań w ciepłe czerwcowe popołudnie maluchy oddziałów 0 – III przyprowadziły do szkoły swoich rodziców. Imprezę rozpoczął program artystyczny z piosenką „Jaki dzień wesoły”, wierszami i trzykrotnym odśpiewaniem „Sto lat”. Następnie rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w 10 dyscyplinach sportowych, w tym m.in. w grze w klasy, czołganiu się na deskorolce, skokach z piłką między kolanami, przejściu przez tunel animacyjny czy chodzeniu na szczudłach. Stanowiska obsługiwali uczniowie starszych klas.

Na sali odbył się piękny taniec integracyjny dzieci z rodzicami w rytm muzyki irlandzkiej. Miłą niespodzianką okazała się dekoracja rodziców koronami wykonanymi wcześniej przez dzieci. Stoły w salach były bogato zastawione owocami, ciastami i napojami. Każda klasa uczestniczyła w przygotowaniu poczęstunku. Dzieci otrzymały lody ufundowane przez firmę Algida z Banina. Na pikniku panowały barwy biało-czerwone w nawiązaniu do stulecia odrodzonej Rzeczypospolitej. Dyrektor Józef Belgrau, dziękując nauczycielom, dzieciom jak i samym rodzicom za przygotowanie i bardzo aktywny udział w uroczystości zwrócił uwagę, że wcześniej w szkole obchodzono dzień matki, dzień ojca, później dzień rodzica. Piknik rodzinny kładzie nacisk na integrację rodzin. I ten pomysł nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej okazał się bardzo ciekawy i owocny w realizacji.

[tekst: Józef Belgrau, SP Borkowo]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-14 10:44:06)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-14 10:49:21)
Liczba odwiedzin: 410
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij