Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Spotkanie z mieszkańcami Banina w sprawie wody

6 czerwca 2018

4 czerwca odbyło się spotkanie z mieszkańcami Banina. Przewodnim tematem spotkania był problem z zaopatrzeniem w wodę części miejscowości Banino.

W ciągu ostatnich 4 lat Gmina Żukowo zrealizowała szereg inwestycji związanych z zabezpieczeniem mieszkańców gminy w wodę. Łączna wartość wydatków na ten cel to niemal 5 mln złotych. Powstało łącznie 1650 m3 retencji poprzez budowę nowych zbiorników na wodę pitną. Mimo to w okresie letnim, a zwłaszcza w okresie suszy, zdarza się, że ciśnienie wody jest zbyt słabe i nie dociera ona do wszystkich gospodarstw domowych. W Baninie oraz jego okolicach głównym problemem jest szybko rosnąca liczba mieszkańców. W ciągu ostatnich czterech lat liczba ta wzrosła o ponad 2,3 tys osób, a w ciągu 10 lat o ponad 4 tys osób. Obecnie funkcjonujące źródło wody w Pępowie oraz stacja w Baninie ze względów technicznych nie są w stanie uzbroić tak dużej ilości mieszkańców w sezonie letnim, kiedy zużycie wzrasta do 300% normalnego zużycia.

Dlatego też oprócz wspomnianych przez burmistrza Wojciecha Kankowskiego już zrealizowanych i będących w trakcie realizacji zadań, w najbliższym czasie planuje się przebudowę magistrali w ulicy Rolniczej. W Pępowie ma powstać nowa studnia o większej wydajności, natomiast w Miszewku planuje się przejęcie nowej stacji uzdatniania wody, do której podłączonych zostanie blisko 1300 mieszkańców.

Burmistrz wyraził zrozumienie wobec rozżalenia mieszkańców i zadeklarował osobisty monitoring nad tym, aby uciążliwości jak najszybciej zostały usunięte.

Więcej informacji o zrealizowanych inwestycjach związanych z zabezpieczeniem mieszkańców gminy w wodę znajduje się pod tym linkiem -> http://www.zukowo.pl/Gminne_inwestycje_wodne,27,4917


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-06-06 08:36:58)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-11 08:05:14)
Liczba odwiedzin: 703
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij