Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Oko w oko z egzotycznymi zwierzętami. Wycieczka żukowskich drugoklasistów do Tuchlina

17 maja 2018

Piękny majowy poranek przywitał promieniami słońca wszystkich uczestników wyprawy do Tuchlińskiego Parku Edukacyjnego. Uczniowie  SP nr 1 w Żukowie, z klas drugich „a” i „b” wraz z paniami Grażyną Glienke, Marzeną Górską, Marią Daleki, Honoratą Reglińską udali się w podróż do Zoo – Egzotycznego Kaszuby.

Na miejscu drugoklasistami zaopiekowali się przewodnicy, pod okiem których dzieci mogły poznać, dotknąć i doświadczyć bliskości różnych gatunków egzotycznych zwierząt. Były wśród nich kolorowe, gadające, popisujące się akrobacjami, małe i duże papugi. W terrariach prężyły się największe i  najstraszniejsze gady świata: węże, padalce, jaszczurki, kameleony. Widok kilkunastu gatunków ptaszników zapierał dech w piersiach. Ogromne wrażenie robiły także akwaria z kolorowymi rybami mórz tropikalnych oraz ogromny zbiornik z rybami wód jezior kaszubskich. Obejrzeć można było i pogłaskać króliczki oraz świnki morskie, które znajdowały się w otwartej zagrodzie. Po zwiedzeniu ekspozycji dzieci wzięły udział w seansie filmowym 3D o życiu zwierząt morskich: rekinów, żółwi i delfinów. Następnie każdy mógł ze smakiem zjeść kiełbaskę z bułką i pohasać po placu zabaw. Nie zabrakło również czasu na zakupy w sklepiku z pamiątkami.

Zachęcamy do odwiedzenia kolejnego ciekawego miejsca w sercu Kaszub, w którym każdy poczuje bliskość natury.

[SP nr 1 w Żukowie]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-05-17 11:51:13)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-05-25 10:56:17)
Liczba odwiedzin: 414
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij