Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

O kulisach teatru na zajęciach kółka teatralnego w SP w Baninie

10 maja 2018

Na wiosenne zajęcia kółka teatralnego, funkcjonującego w SP w Baninie, został zaproszony niezwykły gość. Był nim Pan Eugeniusz Sienkiewicz, aktor który mieszka w pobliskim Pępowie. Wiele lat grał w Teatrze Miniatura, a od kilkunastu lat prowadzi Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek, w którym także występuje.

Pan Sienkiewicz w bardzo ciekawy sposób zapoznał dzieci należące do kółka teatralnego z różnymi rodzajami lalek teatralnych. Pokazał jak zrobić pacynkę i nią poruszać. Opowiedział o kukiełkach, marionetkach, pyskówkach, jawajkach, maskach. Była też lalka zwana Panną Niną. Nie mogło zabraknąć prób wprawiania lalek w ruch. Okazało się to niełatwym zadaniem, ale po krótkim czasie ćwiczeń udało się niektórym poprowadzić lalkę. Jednej z uczennic kl. II, Pan Sienkiewicz zaproponował odegranie roli żony, czekającej z obiadem na spóźnionego męża. Okazało się, że dziewczynka rewelacyjnie, mimo swojego młodego wieku i bez wcześniejszego przygotowania, wcieliła się w tę postać. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będziemy mieli okazję uczestniczyć w tak ciekawych warsztatach.

[SP w Baninie]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-05-10 09:25:49)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-05-10 09:31:53)
Liczba odwiedzin: 348
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij