Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

42. edycja konkursu "Więcej kwiatów, owoców i warzyw"

9 sierpnia 2018

7 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie odbyło się podsumowanie 42. edycji konkursu „Więcej kwiatów, owoców i warzyw”.

Konkurs ma aktywizować i integrować społeczność wiejską, zachęcać do dbania o ochronę i poprawę wartości krajobrazu przyrodniczego i kulturowego wsi oraz przyczyniać się do zachowania rodzimych gatunków roślin i tradycyjnych elementów zagrody wiejskiej, a także kultywować wytwarzanie tradycyjnych przetworów z warzyw i owoców. Udział w nim mogą brać przydomowe ogrody pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Żukowo.

Oceny zgłoszonych ogrodów dokonuje komisja powołana przez Przewodniczącą KGW danego Koła, która pod uwagę bierze estetykę posesji i stan utrzymania ogrodów, rabat kwiatowych, krzewów ozdobnych, drzewek owocowych, warzyw i terenów zielonych. Punkty otrzymuje się także za zastosowanie rodzimych gatunków roślin i utrzymanie tradycyjnych elementów zagospodarowania ogrodu jak i kultywowanie przygotowywania przetworów z warzyw i owoców.

Laureatki konkursu odebrały gratulacje i nagrody z rąk Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego. Z tej okazji stół w sali konferencyjnej urzędu tradycyjnie już przystrojony był kwiatami, warzywami, owocami i przetworami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-09 12:54:22)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-08-09 13:00:01)
Liczba odwiedzin: 581
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij