Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mieszkańcy Banina najlepsi na świecie!

30 maja 2016
Młodzi i zdolni mieszkańcy Banina: Kinga Marszałkowska i Przemek Kvapil, absolwenci banińskiej podstawówki, razem z drużyną z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska zdobyli na Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA Mistrzostwo Świata oraz prestiżową nagrodę Ranatra Fusca za niezwykłą kreatywność.
Na swój sukces drużyna pracowała od października 2015 r. rozwiązując problem techniczny „Nowe życie rzeczy" w kategorii wiekowej 2 (tj. od 6 klasy szkoły podstawowej do 2 gimnazjum) zbudowali z odpadów i zużytych części pojazd napędzany silnikami od wycieraczek, przewożący dwóch członków drużyny i wykonujący różne zadania. Sami napisali scenariusz, stworzyli kostiumy i scenografię. I odnieśli niesamowity sukces!

Odyseja Umysłu to międzynarodowy projekt w formie konkursu, który wymaga od młodych ludzi kreatywnego myślenia, umiejętności współpracy w grupie, aktywnego poszukiwania wiedzy oraz twórczego rozwiązywania problemów. 7-osobowa drużyna przygotowuje się do wybranego przez siebie zadania długoterminowego w ciągu kilku miesięcy, a rozwiązanie przedstawia na konkursie w formie 8-minutowej inscenizacji. Dodatkowo bierze udział w zadaniu spontanicznym, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a na rozwiązanie ma kilka minut.

W tym roku drużyny z Polski zdobyły najwięcej nagród w historii swoich występów w Odysei Umysłu - 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe) oraz 2 nagrody Ranatra Fusca.

Wyjazd naszej zdolnej młodzieży był możliwy dzięki wsparciu sponsorów - w tym gminy Żukowo.

Głównymi sponsorami wyjazdu drużyny są Miasto Gdańsk i Grupa Energa.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator Główny (2016-06-07 10:31:08)
Informację zmodyfikował(a): Administrator Główny (2016-06-07 10:32:36)
Liczba odwiedzin: 612
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij