Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Pobiegli dla chorych!

17 stycznia 2017

Już po raz drugi spod żukowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Żukowie wystartował bieg „Policz się z cukrzycą” w tym roku akcja ta została wzbogacona o instruktaż z udzielana pierwszej pomocy.

Na linii startu stanęło blisko 150 biegaczy, a do puszek wolontariuszy zbierających wpisowe trafiło 1700 zł. Tego dnia odbyły się dwa wyścigi na 2 i 4 km. Pierwsza długość dedykowana była rodzinom z dziećmi. Nasza najmłodsza biegaczka Kornelka miała tylko 1,5 roku. Pobiegła wraz z 3,5 letnią siostrą Amelką i rodzicami.

Trasa wiodła ulicą Armii Krajowej. Pomimo oczyszczonej drogi ze względu na warunki zimowe trasa była dość trudna. Nie zabrakło elementu rywalizacji, jednak przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i tej nie brakowało!

Po zakończeniu zawodów wszyscy biegacze udali się na regeneracyjny posiłek ufundowany przez Restaurację „Gryf” z Żukowa. Po rozpoczęciu XXV Finału WOŚP zostały wręczone puchary i gratulacje dla najszybszych zawodników obu biegów oraz rozlosowano nagrody.