Aktualności - GKS Żukowo remisuje w derbach Kaszub ! - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

GKS Żukowo remisuje w derbach Kaszub !

15 lutego 2017

W dniu 11.02.2017 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie odbył się mecz I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy drużynami GKS Żukowo – Sokół Browar Kościerzyna.

Gospodarze rozpoczęli od straty dwóch bramek, jednak bardzo szybko je odrabili. W ciągu 6 minut zdobyli kolejne 6 bramek. Pogoń za drużyną z Kościerzyny rozpoczął powracający do drużyny, po rozegraniu rundy w zespole z Kartuz, Paweł Ciszewski. Do końca pierwszej połowy zawodnicy GKS Żukowo systematycznie powiększali swoją przewagę. W 26 minucie Marek Marciniak ustalił wynik pierwszej części spotkania (16 : 9).

Początek drugiej połowy nie zapowiadał, że w tym meczu stanie się coś złego. Wynik dla gospodarzy ponownie otworzył Paweł Ciszewski. Przewaga wynosiła już 8 bramek. Sokół Browar Kościerzyna zaczął gonić, a GKS Żukowo zaczął popełniać coraz więcej błędów. Do końca meczu gospodarze zdobyli  jedynie 2 bramki. Autorem obydwu był Oskar Niedziółka. W 55 minucie, po rzucie karnym wykonywanym przez gości z Kościerzyny, na tablicy pojawił się wynik 19 : 19. Mimo kilku prób, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Przed meczem, punkt zdobyty w meczu z doświadczoną drużyną z Kościerzyny, każdy przyjąłby z zadowoleniem, po zakończeniu pozostał niedosyt. Jednak po przebiegu gry, można śmiało stwierdzić, że walczyły ze sobą dwa równorzędne zespoły. Szkoda, że zabrakło trochę boiskowego doświadczenie, lepszej skuteczności.

Jesteśmy przekonani, że w kolejnych meczach, zawodnicy GKS Żukowo zaprezentują pełnię swoich umiejętności i nie będą doprowadzali swoich kibiców do przysłowiowych „granic nerwów”.

GKS Żukowo serdecznie dziękuje swoim partnerom, dzięki którym może uczestniczyć w rozgrywkach o mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej – Urzędowi Gminy w Żukowie, firmie Saur Neptun oraz Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie.

GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna 19:19 (16:9)

Żukowo: Artur Kaczmarek, Patryk Plaszczak, Krzysztof Muńko - Mateusz Babieracki 5, Oskar Niedziółka 5, Marek Marciniak 3, Michał Orzechowski 3, Paweł Ciszewski 3, Karol Radecki, Filip Wiczkowski, Szymon Adamczyk, Krzysztof Czarnecki, Kacper Reseman.

Karne: 0. Wykluczenia: 10 minut (Wiczkowski, Babieracki, Orzechowski, Ciszewski, Reseman po 2)

Sokół: Sebastian Sokołowski, Łukasz Skowron - Maciej Reichel 7, Aleksander Bronk 7, Krzysztof Jasnowicz 2, Łukasz Szala 1, Mariusz Czaja 1, Szymon Kmieć 1, Jakub Reichel, Tomasz Bronk, Bartosz Kuczyński, Marek Piechowski, Michał Chyła, Adam Konkel, Karol Bednarek, Michał Derdzikowski.

Karne: 4/4. Wykluczenia: 12 minut (Czaja 6, Jasowicz 4,  M. Reichel 2)