Aktualności - Bardzo ważne zwycięstwo GKS Żukowo! - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Bardzo ważne zwycięstwo GKS Żukowo!

27 marca 2017

W sobotę 25 marca piłkarze ręczni GKS Żukowo rozegrali arcyważny mecz. Rywalem był zespół MKS Mazur Sierpc. Jest to bezpośredni rywal drużyny GKS w walce o utrzymanie w I lidze.

Przed rozpoczęciem meczu miała jeszcze miejsce miła uroczystość. Seniorska drużyna piłki ręcznej podczas uroczystej gali w dniu 23 marca 2017 roku, otrzymała w kategorii sport - Gminną Nagrodę „Sucovia”. Nagroda została przyznana za awans do I ligi piłki ręcznej. Statuetkę oraz dyplom z rąk Burmistrza Pana Wojciecha Kankowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Witolda Szmidtke, odebrał kapitan zespołu Paweł Dzierżawski.

Podopieczni Jakuba Bonisławskiego i Leszka Biernackiego rozpoczęli mecz bardzo nerwowo. Pierwsze dwie bramki zdobyli goście. Dopiero w 6 minucie Żukowianie zdobyli pierwszą bramkę. Mimo kilku szans na osiągnięcie przewagi, zawodnicy z Żukowa nie wykorzystali sytuacji do zwiększenia przewagi nad rywalem. Jednak dzięki bardzo dobrej grze w obronie nie tracili również bramek. W 26 minucie zadebiutował w barwach GKS Żukowo Kamil Adamczyk – zawodnik wypożyczony z SPR Wybrzeże Gdańsk, aktualny zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Pewnie zdobył bramkę z rzutu karnego. Dobra gra Krzysztofa Czarneckiego doprowadziła końcowy wynik pierwszej połowy do stanu 8:6 dla gospodarzy.

W drugiej połowie to gospodarze mieli zdecydowanie przewagę. Świetnie w bramce spisywał się Patryk Plaszczak. W ataku bramki zdobywał debiutant Kamil Adamczyk. Bardzo dobrze rozgrywał Krzysztof Czarnecki.

Po bardzo dobrej grze gospodarze spokojnie zwyciężyli, zwiększając przewagę w tabeli nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

Kolejny mecz rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę 1 kwietnia w Gdańsku z zespołem SMS Gdańsk, a w Żukowie 9 kwietnia kolejny bardzo ważny mecz z drużyną Śląska Wrocław. Początek meczu o godz. 15.00

GKS Żukowo – MKS Mazur Sierpc 20:13 (8:6)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - K.Adamczyk 5, Marciniak 4, Czarnecki 4, Wiczkowski 2, Ciszewski 1, Niedziółka 1, Korbus 1, Orzechowski 1, Kaniowski 1 oraz Dzierżawski, S.Adamczyk, Babieracki, Reseman.