Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Złoto dla Tomasza Kurowskiego

11 sierpnia 2017

Biegacze GKS-u Żukowo ponownie wracają z medalem Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce tym razem w kategorii juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich 2017).

Warszawa była gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 18. Żukowo reprezentowało 3 zawodników: Agata Kotłowska, Patryk Groth i Tomasz Kurowski. Ten ostatni wywalczył złoty medal na 3000 m będąc drugi w tabelach, jednocześnie po świetnym finiszu wygrał z wyżej notowanym rywalem o prawie 3 sekundy.

O podium Mistrzostw Polski otarła się Agata Kotłowska zajmując 4 miejsce na 1500 m, poprawiając rekord życiowy 4:42.14. Przed O.O.M Agata zajmowała 8 wynik w krajowym rankingu. Patryk Groth (ubiegłoroczny brązowy medalista w biegu przełajowym na 3 km z Żagania i na 1500 m O.O.M. z Wrocławia) zajął 9 miejsce na 1500 m. W klasyfikacji klubowej GKS Żukowo zajął 13 miejsce, podczas przełajowych MP byliśmy w pierwszej czwórce!

Ten sezon kończymy z 5 medalami Mistrzostw Polski:

• złoto halowych Mistrzostw Polski na 2000 m juniorów młodszych w Toruniu;
  • złoto przełajowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych na 5 km;
  • dwa srebrne medale (juniorka 2 km i senior 10 km) przełajowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych;
  • złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce na 3000 m

Medale zdobywali w seniorach Marek Kowalski, junior młodszy Tomek Kurowski i juniorka Julia Dias.

Sekcja Lekkiej atletyki dziękuje za wsparcie Gminie Żukowo, Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie oraz osobom wspierającym sekcję.