Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
ZKP - O/Żukowo - powiększ

Z życia ZKP - O/Żukowo

15 luty 2017

Posiedzenie Rady Naczelnej ZKP XX kadencji

Dnia 21 I 2017 r. w Gdańsku miało miejsce pierwsze spotkanie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego XX kadencji. Po żywiołowych dyskusjach Rada przyjęła uchwałę w sprawie określenia kierunków działania w kadencji 2016–2019, a także uchwałę w sprawie hymnu kaszubskiego, w której to część działaczy wnioskowała o modyfikację tekstu Derdowskiego i wpisanie „nasza wiara, nasza mòwa”. Ostatecznie członkowie Rady Naczelnej przyjęli tekst bez tych zmian.

Żukowska Lilia

Na spotkaniu zarządu ustalono także wstępne zasady i terminy dotyczące uhonorowania Żukowską Lilią. Kapitułę stanowić ma Zarząd O/Żukowo ZKP. Nagroda wręczana będzie osobie zasłużonej dla miejscowej  kultury i tradycji. Najbliższa Gala Lilii odbędzie się 7 X 2017r.

XIII Dzień Jedności Kaszubów w Chmielnie

Corocznie 19 marca na pamiątkę pierwszej wzmianki o Kaszubach zawartej w Bulli papieża Grzegorza IX z 1238 r. obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów. W tym roku, w niedzielę 19 marca, Kaszubi będą świętować w Chmielnie. O godz. 11.00 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła z udziałem biskupa pelplińskiego, następnie kaszubski orszak uda się do miejscowej szkoły, gdzie zainaugurowane zostaną obchody główne. Na godzinę 15.00 przewidziane jest bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-02-15 14:25:19)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-02-15 14:44:55)
Liczba odwiedzin: 330
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij