Aktualności - Wręczono Gminne Nagrody "Sucovia"! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wręczono Gminne Nagrody "Sucovia"!

24 marca 2017

W miniony wieczór miała miejsce Gala wręczenia Gminnej Nagrody „SUCOVIA”. To niezwykłe wydarzenie poprowadziła Bożena Olechnowicz.

Po przywitaniu przybyłych gości: samorządowców, nominowanych, laureatów poprzednich edycji oraz mieszkańców Gminy Żukowo zaproszono obecnych na projekcję filmu ukazującego różne aspekty życia gminy Żukowo. Materiał przedstawiał krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności władz samorządowych, a także ukazuje plany i kierunki działania na najbliższe lata.

Po zabraniu głosu przez Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego prowadząca Galę przedstawiła krótką historię nagrody. Tegoroczną Kapitułę tworzyli: Aleksandra Rogalewska, Justyna Beyer – Rosener, Andrzej Karczewski, Tyberiusz Treder, Albin Bychowski, Jan Żółtowski, Józef Belgrau.

Na zakończenie tej części Gali Nominowanych i Laureatów zaproszono do wspólnego zdjęcia.

Następnie zespół Jana Konopa zaprosił na koncert. Big Band Jan Konop przedstawił repertuar, pierwszej damy światowej wokalistyki jazzowej. Jej wokal obejmował trzy oktawy. Potrafiła tłuc kieliszki za pomocą własnego głosu. Otrzymała 13 nagród Grammy i sprzedała ponad 40 milionów płyt. Z okazji setnych urodzin Elli Fitzgerald z jej repertuarem wystąpiła Joanna Knitter z kwartetem.

Wyniki pracy Kapituły Gminnej Nagrody SUCOVIA:

KULTURA

nominacje w kategorii kultura otrzymali:

Barbara Herrmann - Myszk – jest przewodniczącą Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie, angażuje się w działalność kulturalną poprzez grupę kabaretową, zespół wokalny „Kaszubki”, kółko hafciarskie czy grupę taneczną „Rosa”. Jest również jedną z głównych współorganizatorów wydarzeń kulturalnych na terenie sołectwa Chwaszczyno. Jej aktywność skutkuje zaproszeniami dla Koła na wydarzenia kulturalne w całej Polsce, jak i poza jej granicami.

Robert Regliński – wieloletni prezes Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny im. Aleksandra Tomaczkowskiego w Żukowie, który aktywnie promuje bogactwo kulturowe Kaszub zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach Europy. Członkiem zespołu jest od 1979 roku, natomiast od 2002 roku społecznie pełni funkcje prezesa i organizuje pracę zespołu.

Marian Jeliński - jest wieloletnim działaczem aktywnie promującym kulturę naszego regionu, a dziedziną której poświęca szczególną uwagę jest haft szkoły żukowskiej. Dzięki jego staraniom i zaangażowaniu w proces rejestracji w ubiegłym roku hafciarstwo kaszubskie szkoły żukowskiej, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostało wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Nagrodę w kategorii kultura otrzymał: Marian Jeliński

SPORT

nominacje w kategorii sport otrzymali:

Drużyna Seniorska Piłki Ręcznej GKS Żukowo – po bardzo udanym sezonie II Ligi Piłki Ręcznej zespół awansował do I Ligi rozgrywek, która jest bezpośrednim zapleczem zawodowej Superligi. W całych rozgrywkach sezonu 2015/2016 druzyna wygrała dwadzieścia siedem meczów, jeden zremisowała i doznała tylko dwóch porażek.

Filip Wendt - od najmłodszych lat trenuje karate w Klubie Sportowym Gokken, zaś od 2014 roku jest członkiem narodowej kadry karate i wyjeżdża na zawody z ramienia reprezentacji, w roku 2016 zdobył złoto na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, dzięki czemu został powołany na Mistrzostwa Europy Karate Shotokan odbywające się w Salonikach skąd przywiózł dwa brązowe medale.

Sekcja Lekkoatletyczna GKS Żukowo - Grupa żukowskich biegaczy przez cały rok plasowała się nieustannie na podium szczebla wojewódzkiego, ogólnopolskiego, jak i międzynarodowego. Zdobyli następująco 12 złotych medali wojewódzkich, 4 srebrne, i 3 brązowe; na szczeblu ogólnopolskim: brąz na stadionie, brąz drużynowy ogólnopolski w biegach przełajowych. Drużyna od lat zajmuje wysokie miejsce w czołówce polskich biegaczy i jest kuźnią młodych talentów sportowych.

Nagrodę w kategorii sport otrzymała Drużyna Seniorska Piłki Ręcznej GKS Żukowo, którą odebrał trener Jakub Bonisławski.

INICJATYWY SPOŁECZNE

nominacje w kategorii inicjatywy społeczne otrzymali:

Aleksandra Kobiela - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły HEWELIUSZ działającego przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Dzięki jej zaangażowaniu stowarzyszeniu udało się pozyskać dofinansowanie i zrealizować kilka projektów, wśród nich takie jak: „Sięgając gwiazd”, „Komunikacja z gwiazdami” czy Brazylijskie Jiu Jitsu. Pani Aleksandra była również zaangażowana w projekt „Samorząd kontra My?”, który był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Klub Sportowy Sulmin – klub powstał w 2005 roku, obecnie 5 grup wiekowych klubu bierze udział w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, zaś zespół seniorski awansował do klasy A. Oprócz działalności sportowej członkowie oraz zarząd klubu działa na rzecz mieszkańców wsi Sulmin. Dzięki staraniom klubu w Sulminie wyznaczono trasy Nordic Walking, zmodernizowano boisko i zamontowano siłownie zewnętrzną. Klub jest inicjatorem ogólnodostępnych zajęć jogi, zumby, nornic walking, a także organizatorem imprez dla mieszkańców z okazji Dnia Dziecka.

Wioleta Krause – od kilku lat angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne, których celem jest pomoc dzieciom, nie tylko z terenu Gminy Żukowo. Poprzez akcje „Jedzie Mikołaj Święty, by ktoś był uśmiechnięty” niosła pomoc mieszkańcom Glincza. Brała czynny udział w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie. W 2016 roku usłyszała o Niej cała Polska – samotnie przejechała na rowerze 1200 km w ramach akcji „Rowerowo – aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo”. Celem akcji było nie tylko uwrażliwienie na ludzką krzywdę i cierpienie, ale także pozyskanie środków finansowych na leczenie małej Milenki.

Nagrodę w kategorii inicjatywa społeczna otrzymała: Wioleta Krause

EDUKACJA

nominacje w kategorii edukacja otrzymali:

Mirosława Żołna – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie, podejmuje działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze z uwzględnieniem innowacyjnych metod. Inicjuje i bierze udział w wielu projektach realizowanych w szkole, takich jak: „Programuj u siebie”, „Godzina Kodowania”, „Dzień z Technologią”, czy misje EarthKAM. Nie tylko podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach krajowych i zagranicznych, ale także sama prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje swoją wiedzę współpracownikom. Inspiruje młodzież do aktywności w środowisku lokalnym i sama angażuje się w organizacje wielu imprez gminnych.

Krystyna Rogalewska – wieloletnia nauczycielka regionalistka i polonistka, od lat rozwija i kultywuje kulturę kaszubską i polską. Rozpoczęła pierwsze lekcje języka kaszubskiego w Gminie Żukowo wprowadzone w szkole już w roku szk. 2001/2002. Jest inicjatorką i organizatorką gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursów i przeglądów regionalnych i polonistycznych. Przygotowywała dzieci i młodzież do różnych konkurów, dzięki czemu zdobywali wysokie lokaty na konkursach różnego szczebla.

Aleksandra Kobiela – jest Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły HEWELIUSZ, a także nauczycielem Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Żukowie. Wspiera pomysły i inicjatywę uczniów, tworzy lepsze i komfortowe warunki do nauki w Gimnazjum w Żukowie, a także stwarza uczniom warunki do rozwijania swoich pasji.

Nagrodę w kategorii edukacja otrzymuje: Krystyna Rogalewska

GOSPODARKA

W tej kategorii nie przyznano nominacji, natomiast nagrodę otrzymała firma, która od wielu lat prowadzi szkolenia operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych w 30 specjalnościach; przeszkolenie przeszło już 3300 osób. Wysoki poziom szkolenia i duża zdawalność egzaminów praktycznych i teoretycznych pozwoliły uzyskać bardzo wysokie noty wśród jednostek nadzorujących tego typu firmy szkoleniowe.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „Polkar” z Żukowa. Nagrodę odebrał właściciel Ryszard Karpus.

NAGRODA HONOROWA - MECENAS

Nagroda honorowa została wręczona za mecenat i działalność wspierającą rozwój Gminy Żukowo oraz jej promocję. Kapituła postanowiła przyznać to wyróżnienie osobie, która od 2012 roku wspiera Klub Sportowy Sulmin. Dzięki wsparciu finansowemu przyczyniła się ona do rozbudowy boiska w Sulminie, wspiera imprezy sportowe organizowane przez Klub, dojazdy dzieci na treningi sportowe, a także zakup strojów sportowych i sprzętu sportowego.

W tej kategorii nagrodę otrzymał Michał Bryła Prezes Zarządu firmy Siódme Niebo.

Nagroda Burmistrza

Nagroda Burmistrza trafiła do rąk Prezesa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny, Roberta Reglińskiego, którego jest członkiem od 1979 roku. To osoba, której ogromne zaangażowanie i osobisty wkład w rozwój kultury kaszubskiej na terenie gminy, a także promocję poza jej granicami zasługuje na uznanie. Robert Regliński jest jednym z inicjatorów i założycieli Stowarzyszenia i od 2002 roku prezesem jego zarządu. Organizuje wyjazdy zespołu na różnego rodzaju koncerty, a także sam uczestniczy w występach i nagraniach.


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-03-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Przekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w Żukowie

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij