Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Terenowa Gra Miejska wystartowała!

19 maj 2017

13 maja br. 6 grup utworzonych przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2 w Żukowie mogło przetestować Fotograficzną Grę Terenową opartą na przestrzennym scenariuszu, który prowadzi przez wybrane miejsca Żukowa, pozwalając zobaczyć je z innej, niepowtarzalnej strony.

Opinie i relacje uczestników Gry po jej zakończeniu były pozytywne, a część z nich stwierdziła, że chętnie jeszcze raz weźmie w niej udział. Bardzo to cieszy i niedługo podamy termin następnej edycji, na którą tym razem ruszą zapisy. Gra terenowa wymaga od jej uczestników orientacji w terenie, kojarzenia faktów i logicznego myślenia.

Przeznaczona jest zarówno dla turystów, chcących w alternatywny sposób poznawać Żukowo, jak też mieszkańców i całych rodzin, którzy chcieliby w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas i odkryć inne oblicze swojego miasteczka. Uczestnicy mogą poznawać historię miasta, postaci z nim związane, architekturę, jego walory turystyczne. Ulice miasta stają się wtedy planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek nie tylko fotograficznych. Drużyny rywalizują na ulicach miasta, starają się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość, trafność, wiedza, kojarzenie faktów, spostrzegawczość, praca zespołowa i orientacja w terenie. Celem gry jest rozwiązanie trzech typów zagadek: sfotografowanie miejsc/przedmiotów, zaznaczenie wskazanych punktów na mapie i zebranie naklejek ze wskazanych miejsc. Wygrywa ta drużyna, która trafnie rozwiąże wszystkie zagadki i jako pierwsza zgłosi się na linii mety.

Każda drużyna ma do wykonania trzy rodzaje zadań.

1. Zadanie „Zrób zdjęcie” - drużyna powinna sfotografować 6 miejsc bądź przedmiotów. Aby dowiedzieć się, jakie miejsce/przedmiot należy sfotografować należy przeczytać wierszowaną zagadkę, która zawiera subtelne podpowiedzi naprowadzające na miejsce/przedmiot.

2. Zadanie „Nanieś na mapę” - drużyna powinna nanieść na mapę Żukowa 5 naklejek w miejscach właściwego położenia tych punktów. Aby rozpoznać, o jakie miejsce/obiekt chodzi należy obejrzeć fotografie przedstawiające te miejsca/obiekty i ustalić, gdzie się znajdują.

3. Zadanie „Zbierz naklejki” - drużyna powinna zebrać 4 naklejki, z których powstanie herb Gminy Żukowo. Gracze otrzymują naklejki u 4 lokalnych przedsiębiorców.

Gra kończy się, gdy wszystkie zespoły dotrą na miejsce mety (czyli miejsce startu), bądź po upływie 3 godzin od rozpoczęcia gry. Uczestnicy, którzy nie rozwiązali wszystkich zadań są zobowiązani stawić się na metę po upływie ustalonego czasu.

Zdjęcia wykonane przez uczestników będą prezentowane w internetowej Galerii Gminy Żukowo. Mogą zostać również wykorzystane w innych formach promujących Gminę.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-19 11:04:03)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-19 11:08:30)
Liczba odwiedzin: 530
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij