Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Święto szkoły w Borkowie

19 maj 2017

W rocznicę urodzin patrona szkoły Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Borkowie obchodziła swoje święto. W przystrojonej auli szkoły spotkali się uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i goście na celebrowaniu uroczystej Mszy św.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. przewodniczący Rady Miasta Żukowo Witold Szmidtke i wiceprzewodniczący tej Rady Waldemar Dampc. Eucharystię celebrował ks. Maciej Rychert z Parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Dyrektor szkoły Józef Belgrau witając zebranych przypomniał, że w 2006 roku szkoła otrzymała to zaszczytne imię Jana Pawła II. Z takiego Patrona można i trzeba się bardzo cieszyć. Już po kilku latach został on ogłoszony świętym. Karol Wojtyła, Jana Paweł II, wpisał się w historię Polski i świata na zawsze.

Po Mszy św., jak co roku, odbył się artystyczny przegląd Szkoły „Mam Talent”. Uczniowie przy aplauzie zebranych prezentowali swoje talenty. Śpiewali znane szlagiery, grali na wielu instrumentach, w tym na perkusji, gitarze, trąbce, akordeonie… Prezentowali pokazy akrobatyczne i tańce oraz umiejętności manualne, w tym lepienie z plasteliny.

Majowe obchody patrona świętego Jana Pawła II zapisane są w Statucie Szkoły. W tym roku świętu towarzyszyła wyjątkowo ładna pogoda. Coraz częściej już w szkole słychać o nadchodzących wakacjach. Uczniów i nauczycieli czeka jednak jeszcze ostatni niełatwy miesiąc podsumowania całorocznej pracy.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-19 09:40:49)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-19 09:50:18)
Liczba odwiedzin: 500
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij