Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Święto Niepodległości według uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie

14 listopad 2017

Każde pokolenie ma swoich bohaterów, ale historia ma tych ponad czasowych. To właśnie o nich mówili, śpiewali, recytowali uczniowie żukowskiej podstawówki w przeddzień 11 listopada.

Początek uroczystości to słowa przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego ” 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, chcąc upamiętnić ten szczególny dzień, kolejny raz pochylamy się nad wydarzeniami, które prawie sto lat temu, przyniosły nadzieję Polsce. 11 listopada to ważny dzień, w którym niepodległa Polska rodzi się na nowo, by stać się silnym państwem, by zaznaczyć swoją obecność po 123 latach niewoli i represji. Dziś otaczamy datę 11 listopada szczególną czcią, bo już wiemy jak cenna jest wolność i że warto o nią walczyć do ostatniej kropli krwi. ….”

W galowych strojach, z biało-czerwonymi chorągiewkami, z kotylionami w barwach narodowych uczniowie wszystkich klas wraz z pracownikami uczcili to jakże ważne dla nas, Polaków święto.

 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-14 13:59:51)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-14 14:01:21)
Liczba odwiedzin: 192
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij