Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sekretarz stanu w Żukowie

14 lutego 2017

13 lutego br. Gmina Żukowo gościła Kazimierza Smolińskiego wiceministra infrastruktury i budownictwa. Minister spotkał się z burmistrzem Wojciechem Kankowskim oraz członkami Kaszubskiego Związku Pracodawców.

Założenia rządowego programu Mieszkanie Plus, lokalne inwestycje - w tym budowa Obwodnicy Metropolitalnej oraz szanse wsparcia gminy w rozwoju infrastruktury to niektóre z tematów omawiane podczas spotkania z Burmistrzem. Wiceminister Kazimierz Smoliński podkreślił, że mieszkania w programie Mieszkanie Plus będą odpowiadać na zapotrzebowanie społeczne. - Program Mieszkanie Plus pozytywnie wpłynie na rynek mieszkań w Polsce. Jest programem dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że wśród nich będą mieszkańcy Pomorza  - zaznaczył wiceminister.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia planów dotyczących pomorskich inwestycji kolejowych i drogowych. Rozmawiano o projekcie przebudowy linii kolejowej nr 201 oraz nowych przystankach PKP/PKM w miejscowości Barniewice, na obszarach wskazanych do intensywnego rozwoju gospodarczego i mieszkalnictwa. Omówiono również zagadnienia związane z zamiarem wprowadzenia Kodeksu budowlanego, w tym dotyczące problemów z partycypacją realizatorów zabudowy mieszkaniowej i usługowej (deweloperzy) w infrastrukturę gminną (drogi, media).

Burmistrz przedstawił żądania mieszkańców Niestępowa w sprawie planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń wraz z wprowadzeniem linii Żarnowiec – Gdańsk Błonia oraz poruszył problem małych punktów hazardowych tzw. „777” dotyczący ich lokalizacji (wolno stojące kontenery stawiane bez zezwoleń) w tym zwłaszcza zagrożeń społecznych tj. uzależnienie przede wszystkim młodych ludzi od hazardu.

Sekretarz stanu poruszył również temat rządowej inicjatywy przywracania placówek pocztowych i posterunków policji. Otwieranie urzędów pocztowych ma ułatwić obywatelom załatwianie codziennych spraw oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Wiceminister wyraził chęć współpracy z lokalnymi samorządami w tej inicjatywie.

Podczas spotkania w siedzibie Kaszubskiego Związku Pracodawców w Żukowie z prezesem tej organizacji Zbigniewem Jareckim oraz członkami związku, wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński dyskutował m.in. o zagadnieniach związanych VAT-em, a także problemach wynikającymi z braku wykwalifikowanych pracowników na rynku.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-02-14 12:47:13)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-02-14 13:14:49)
Liczba odwiedzin: 1158
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij