Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa

21 lipiec 2017

Wniosek Gminy Żukowo pt. „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa” został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na podstawie Uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 18 lipca 2017 roku.

Na mocy powyższej Uchwały projektowi przyznano dofinansowanie w wysokości 6 551 412 zł, co stanowi 85% jego kosztów kwalifikowalnych.

Przedmiotem inwestycji jest proces rewitalizacji obszaru znajdującego się w zasobach miejskich. Projekt polegać będzie na modernizacji oraz adaptacji zabytkowego spichlerza do pełnienia funkcji społecznych, gospodarczych, rekreacyjnych, kulturalnych i edukacyjnych. W ramach projektu planuje się odnowę zdegradowanego terenu poprzez kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, czyli zagospodarowanie terenów pod przestrzeń ogólnoparkową przy jednoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców oraz wyeksponowanie walorów miasta, dzięki modernizacji oświetlania i chodników. Zagospodarowana zostanie również przestrzeń przy klasztorze pod przestrzeń publiczną ogólnoparkową oraz wykonana modernizacja ul. 3-go Maja w Żukowie.

Realizacja inwestycji ma na celu poprawę zagospodarowania przestrzennego obszaru miasta oraz udostępnienie dla mieszkańców na potrzeby rekreacyjne zrewitalizowanych terenów zielonych w jego centrum. Dzięki podejmowanym działaniom nastąpi uatrakcyjnienie historycznego centrum Żukowa, poprzez wyeksponowanie zabytków oraz stworzenie miejsca, w którym będą świadczone usługi społeczne, rekreacyjne, gospodarcze, kulturowe i edukacyjne.

Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie."


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-07-21 14:56:57)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-07-21 15:06:35)
Liczba odwiedzin: 1088
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij