Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Projekt na chodnik z Tuchomia do Chwaszczyna przekazany do GDDKiA

15 listopad 2016

10 listopada 2016 r. w siedzibie GDDKiA w Gdańsku odbyło się, z inicjatywy Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego, spotkanie z Dyrektorem Oddziału Karolem Markowskim.

Głównym celem spotkania było oficjalne przekazanie przez Burmistrza, pełnej dokumentacji projektowej dot. budowy chodnika na odcinku Tuchom – Chwaszczyno.

Zakres budowy obejmuje wykonanie jednostronnego chodnika o nawierzchni z kostki betonowej, o szerokości od 1,5 m do 2,00 m z przebudową istniejących zjazdów oraz budową kanału technologicznego. W ramach przedsięwzięcia przewidziano dodatkowo wykonanie m.in. przepustu nad rzeką Strzelenką, nowych przejść dla pieszych w okolicach ulicy Dobrzewińskiej. Na odcinku o dużej różnicy wysokości terenu w przebiegu chodnika, projektuje się powiększenie skarp oraz budowę schodów terenowych. Ponadto w miejscach wymagających podwyższonego bezpieczeństwa, zaprojektowano barierki chodnikowe o łącznej długości wynoszącej blisko 400 m. Zgodnie z przygotowaną w ramach projektu organizacją ruchu, dopuszczono na planowanym odcinku ruch rowerowy, bez odseparowania go od ruchu pieszego.

Całkowita długość projektowanego chodnika wynosi 1250 m. Długość całego utwardzonego odcinka chodnika łączącego Tuchom z Chwaszczynem po przebudowie wynosić będzie ponad 1500 m.

Planowana budowa chodnika realizowana będzie przez GDDKiA w trybie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID) w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach krajowych województwa pomorskiego.

Projekt chodnika został wykonany staraniem Burmistrza Gminy Żukowo przez Biuro Projektowo – Inżynierskie Pinkoncept. Koszt dokumentacji wyniósł 50 000 zł.

Na spotkaniu, dodatkowo omówiono problemy z budową Trasy Kaszubskiej oraz Obwodnicy Metropolitalnej, planowane inwestycje GDDKiA oraz problemy bezpieczeństwa w ciągach dróg krajowych, zlokalizowanych na terenie Gminy Żukowo.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2016-11-15 10:43:41)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2016-11-15 12:01:03)
Liczba odwiedzin: 2824
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij