Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Projekt „Czekając na Święta…uczymy dzieci programować”

10 stycznia 2018

W grudniu w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza pojawił się kalendarz adwentowy. 24 mikołaje, każdy z nich symbolizował kolejny dzień grudnia i każdy symbolizował jedno zadanie.

Skąd taki pomysł? Otóż był to efekt realizacji projektu „Czekając na Święta…uczymy dzieci programować”. Zadania były podzielone na trzy grupy, dotyczyły pracy z minirobotami - ozobotami, kodowania na dywanie oraz kodowania online. Ze względu na wiek uczniów zadania dotyczyły głównie wykorzystania ozobotów i maty. Dzieci z ciekawością czekały na kolejne zadania, a po wykonaniu szybko domagały się czerwonego pisaka i malowały uśmiechniętą buzię następnemu mikołajowi. I tak aż do 22 grudnia, kiedy największy Mikołaj z numerem 24 otrzymał uśmiech. Jako że dni szkolnych było mniej niż liczb w kalendarzu, w czasie niektórych spotkań uczniowie musieli wykonać kilka zadań, ale zupełnie im to nie przeszkadzało. Aktywności tematycznie nawiązywały do zimy i świąt. Dzieci programowały różne trasy dla ozobotów, układały ślimakowe domino, sudoku, odkodowały bałwana i choinkę na macie oraz wiele innych.

W projekcie „Czekając na święta…uczymy dzieci programować” brały udział trzy niezależne grupy: grupa świetlicowa, klasa 1a i 1b.

Programowanie jest jedną z kluczowych umiejętności dzisiejszego świata, rozwija umiejętności, uczy logicznego i analitycznego myślenia oraz szukania optymalnych rozwiązań, samodzielności, zaradności a także pomaga rozwijać kreatywność uczniów. Poprzez udział w takim projekcie dzieci mogły bawić się i rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.

[nadesłane]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-10 08:47:12)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-10 08:53:11)
Liczba odwiedzin: 343
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij