Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Prawie 4 mln dofinansowania na węzeł integracyjny w Żukowie

29 maj 2017

26 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisali umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektu węzeł integracyjny w Żukowie.

Budowa węzła integracyjnego ma na celu połączenie różnych form komunikacji na terenie gminy Żukowo (piesza, rowerowa, samochodowa i zbiorowa) z nowo wybudowaną stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Podróżny będzie mógł zostawić swój samochód lub rower na parkingu i kontynuować dalszą podróż pociągiem albo autobusem. Dojazd do węzła zapewnią nowe drogi rowerowe oraz chodniki. Cały węzeł zostanie objęty monitoringiem. Zamontowanie zintegrowanego systemu informacji pasażerskiej umożliwi szybki dostęp do informacji o Żukowie, a także o rozkładach jazdy. W zakresie węzła żukowskiego wykonane zostanie otoczenie infrastrukturalne wokół istniejącego dworca Żukowo Wschodnie. Mieszkańcy zyskają parking na samochody osobowe oraz rowery, przystanki autobusowe a także wyznaczone miejsca na taksówki. Wykonane zostaną ścieżki rowerowe w kierunku Borkowa (i dalej w kierunku gminy Kartuzy), Lnisk (i dalej do Rębiechowa) i Banina oraz chodnik na ulicy Pożarnej. Zmodernizowana zostanie ulica Dworcowa oraz wykonany ciąg pieszo-rowerowego od dworca w kierunku ulicy Armii Krajowej.

Projekt węzła w Żukowie otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie około 3,7 mln zł.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-05-29 12:04:35)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-05-29 15:09:27)
Liczba odwiedzin: 2450
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij