Aktualności - Nieudane derby Kaszub - przegrana SPR GKS Żukowo - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nieudane derby Kaszub - przegrana SPR GKS Żukowo

15 maja 2018

W sobotę 12 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie, zmierzyły się drużyny reprezentujące Kaszuby w rozgrywkach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Faworytem byli goście - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, jednak gospodarze - SPR GKS Żukowo, po kilku ostatnich, udanych występach, liczyli na sprawienie niespodzianki.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Lepiej rozpoczęli goście z Kościerzyny. W 15 minucie prowadzili już czterema bramkami (4:8). Trener SPR GKS - Jakub Bonisławski poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Gospodarze zaczęli powoli odrabiać straty, rzuty były skuteczniejsze a obrona szczelniejsza. Dobrze zaprezentował się powracający, po zakończeniu sezonu Superligi przez drużynę Wybrzeża Gdańsk, wypożyczony Kamil Adamczyk. Dzięki jego 5 bramkom, po 30 minutach na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy (14:14).

Drugą część meczu rozpoczęło trafienie Wojciecha Hajnosa. Niestety od tego momentu, górę wzięło doświadczenie gości. Świetnie w bramce spisywał się Sebastian Sokołowski. Żukowianie próbowali jeszcze walczyć, ale grali bardzo nieskutecznie. Do bramki celnie rzucał ponownie najskuteczniejszy Grzegorz Dorsz, jednak było to zdecydowanie za mało na tak doświadczony zespół, jakim był sobotni rywal.

Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze. Zespół SPR GKS Żukowo rozegra je u siebie. Najbliższy odbędzie się już w sobotę 26 maja. Przeciwnikiem będzie drużyna SMS Gdańsk. Początek meczu o godzinie 17.00.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo - Sokół Kościerzyna 23:29 (14:14)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 2, Wiczkowski,  Dorsz 7, Adamczyk Sz., Wenderski 1, Pieczonka,  Hajnos 2, Benkowski 3, Suchłabowicz, Adamczyk K. 5,  Didyk 1, Woźniak 2, Reseman.