Aktualności - Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

14 lutego 2018

Po raz kolejny lekkoatleci z Gminy Żukowo zdobyli wysokie wyniki i medale mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Marcin Kowalski został Halowym Mistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 2000 metrów z wynikiem 5:40.21. Przed startem w mistrzostwach Marcin legitymował się najlepszym wynikiem w kraju w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie i zawody zakończył na najwyższym stopniu podium.

Kolejny medal dla GKS-u Żukowo zdobyła juniorka Julia Dias na dystansie 3000 metrów z rekordem życiowym w hali 10:00.63, złoty medal przegrała zaledwie o 0.6 sek.

W biegu na 1500 metrów wysoką pozycję wybiegała Agata Kotłowska dobiegając na 5 miejscu i potwierdziła swoje miejsce w ścisłej czołówce krajowej w biegach średnich. Na tym samym dystansie biegu z powodów zdrowotnych nie ukończyła Dagmara Groth. Weronika Mikołajewska zadebiutowała na Mistrzostwach i wśród juniorek młodszych zajęła 21 pozycję na 1000 metrów.

GKS Żukowo w klasyfikacji medalowej zajął 17 miejsce na blisko 200 klubów biorących udział w Halowych Mistrzostwach Polski.

Podziękowania dla Ośrodka Kultury i Sportu za wsparcie finansowe i Gminy Żukowo za możliwość realizowania naszych działań, które przynoszą efekty w postaci medali Mistrzostw Polski i satysfakcję zawodnikom i trenerowi.

Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-02-14)