Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Listopadowa profilaktyka dla pacjentów SP ZOZ w Żukowie

14 listopad 2017

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie organizuje w listopadzie dwie akcje profilaktyczne dla swoich Pacjentów.

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.

Z tej okazji przygotowaliśmy 500 zaproszeń na bezpłatne badanie glukozy w surowicy krwi. Zostaną one przekazane wśród naszych Pacjentów korzystającym z porad lekarskich w dniu 14 i 15 listopada.

Skierowanie jest na okaziciela, może więc z niego skorzystać członek rodziny objęty opieką naszego Zakładu. Zalecamy, aby z zaproszeń skorzystały w szczególności osoby dorosłe, zwłaszcza te, które dość dawno nie miały badania glukozy w surowicy, lub obserwują u siebie objawy- zwłaszcza wzmożonego pragnienia i częstszego oddawania mocz. Zaproszenia są ważne do końca roku 2017.

Jak najwcześniejsza diagnoza jest oprócz zrównoważonej diety, prawidłowej masy ciała, aktywności fizycznej i właściwego leczenia warunkiem dobrej kondycji i długiego życia osób chorych na cukrzycę.

Jak wiadomo zapewniamy też profesjonalną opiekę- SPZOZ w Żukowie prowadzi poradnię diabetologiczną w której porad udziela trzech lekarzy specjalistów. Możemy się też pochwalić wysokimi kwalifikacjami Pań pielęgniarek, które zdobyły uprawnienia do edukowania i pielęgniarskie specjalizacje diabetologiczne.

W listopadzie -  dla mężczyzn

W listopadzie wpisujemy się też w światową kampanię MOVEMBER dedykowaną zdrowiu mężczyzn. Zorganizowaliśmy dodatkowy dzień konsultacji urologicznych podczas którego lekarz specjalista urolog spotka się z Panami w sprawie zdrowia okolic intymnych. Ten dzień poświęcamy profilaktyce chorób jąder. W okresie 15-30 listopada przekażemy także naszym podopiecznym 150 zaproszeń  na dodatkowe, bezpłatne profilaktyczne badanie PSA. Pokierujemy je do grupy wiekowej 45+, aby zwrócić uwagę na potrzebę samoobserwacji i dbałości o zdrowie mężczyzn. W tym wieku mogą występować choroby gruczołu krokowego, a jednym z ich wskaźników może być podwyższony poziom PSA.

 

Zapraszamy serdecznie
Joanna Komorowska


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-14 09:37:49)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-14 09:37:57)
Liczba odwiedzin: 116
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij