Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

KGW z Chwaszczyna wystąpiło w Teatrze Ziemi Rybnickiej

8 lutego 2018

28 stycznia br. Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna wystąpiło na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej, biorąc gościnny udział w Powiatowym Konkursie Kół Gospodyń Wiejskich w Rybniku.

KGW z Chwaszczyna otrzymało zaproszenie do udziału w XIII Turnieju KGW „Gwara Śląska na Wesoło” od dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Marka Dziubek oraz dyrektora Teatru Ziemi Rybnickiej. Panie zaprezentowały bogaty repertuar piosenek kaszubskich, zaznajomiły publiczność z abecadłem kaszubskim, a także zatańczyły polkę Mareszka i taniec czarownic Grelkę.

W holu Teatru widzowie mogli raczyć się wypiekami (chrustami), przygotowanymi przez koła z Rybnika, Żor i okolic, które brały udział w konkursie. Stoisko Koła z Chwaszczyna wypełnione było pracami hafciarek i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Panie z KGW w Chwaszczynie składają serdeczne podziękowania organizatorom wydarzenia za zaproszenie, a także panu Piotrowi Hałuszczakowi z WZKRiOP w Gdańsku oraz pani Jadwidze Gajewskiej /ŚODR/ za współpracę.

Wyjazd został sfinalizowany dzięki współpracy Urzędu Gminy w Żukowie - paniom Janinie Ulenberg i Beacie Bujnowskiej-Kowalskiej oraz Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie. Realizacja zadania została dofinansowana grantem Burmistrza Gminy Żukowo.

Barbara Myszk-Herrmann
KGW w Chwaszczynie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-02-08 08:30:52)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-02-19 08:42:21)
Liczba odwiedzin: 325
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij