Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jasełka w SP nr 2 w Żukowie

9 stycznia 2018

Pod koniec grudnia zostały zaprezentowanie w Szkole Podstawowej nr 2 Jasełka pt. "Bóg przychodzi do całego świata". W Jasełkach wzięło udział 72 uczniów, ze szkoły podstawowej (kl. 0, I i VII)  i gimnazjum (kl. II i III ) oraz 2 nauczycieli.

Jasełka były próbą wspólnego "przejścia" przez losy człowieka - od momentu Stworzenia, poprzez pierwszy grzech i cierpienie z niego wynikające, aż do przyjścia upragnionego Zbawiciela - Narodzenia Jezusa. Przedstawienie Bożonarodzeniowe, jakim są Jasełka, miało charakter misyjny: do Nowonarodznego Jezusa, obok Aniołów i Pasterzy przyszli pokłonić się również przedstawiciele różnych Państw europejskich, jak Francuz, Włoch, Austriak, Holender, Anglik, Grek ze swoim Królem KACPREM oraz przedstawiciele Azji ze swoim Królem MELCHIOREM, jak również afrykańczycy z Królem BALTAZAREM. Królowie wraz ze swoją asystą, nie tylko ofiarowali Panu Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę, ale również tańce: "Shiyahamba" i "Waka Waka" w oryginalnych strojach afrykańskich. Aniołowie natomiast zachęcali wszystkich do złożenia Panu najpiękniejszego daru, jakim jest nasze serce: "Dar serca – to najlepszy prezent dla małego Jezusa! Otwórzcie swoje serca i przynieście Jezusowi to, co się w nich kryje!" Zachęceni tym wezwaniem, postanowili pokłonić się Jezusowi również przedstawiciele naszych współczesnych środowisk:

- nauczyciele, którzy zawierzyli maleńkiemu Dzieciątku troskę o wychowanie i edukację swoich uczniów

- uczennica - przewodnicząca SU, która złożyła w darze swoje problemy, trudności w porozumiewaniu się   z najbliższymi oraz piękno dojrzewającego człowieka.

- na koniec każdy z nas mógł podejść do Jezusa, składając Jemu w darze wspólny, integracyjny taniec - "Belgijkę". 

Jasełka, po raz kolejny przypomniały nam, że Bóg przychodzi do każdego z nas, do całego świata i pragnie przyjąć od nas wszystko to, co kryje się w naszych sercach!

W przedstawienie zaangażowana była liczna grupa uczniów, nauczycieli, rodziców. Nad całością czuwała Pani Basia Dawidowska. Dziękujemy Wszystkim.

[nadesłane]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-09 15:20:47)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-09 15:24:15)
Liczba odwiedzin: 506
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij