Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Egzamin gimnazjalny

20 kwiecień 2017

W pierwszym dniu egzaminu, 19 kwietnia 2017 r. gimnazjaliści zmierzyli się z historią, wiedzą o społeczeństwie i z językiem polskim.

W czwartek, 20 kwietnia uczniowie piszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) oraz matematyki. Ostatniego dnia, w piątek 21 kwietnia, przeprowadzony zostanie egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znaczna część żukowskich gimnazjalistów zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego, są też uczniowie, którzy wybrali język niemiecki i francuski.

W Publicznym Gimnazjum nr 2 do egzaminu przystępuje 217 osób. Ponad 70 % uczniów rozwiązuje zadania w regulaminowym czasie, czyli 60 minut w przypadku historii, wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, 90 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.

Natomiast wszystkim tym, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami został przedłużony o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym, o 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz o 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.

Po dostarczeniu do OKE prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Swoje wyniki gimnazjaliści poznają 16 czerwca br., a zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 23 czerwca 2017 roku wraz ze świadectwem szkolnym.

Życzymy wszystkim zdającym, aby otrzymane wyniki dały im możliwość kontynuacji nauki w wymarzonych szkołach ponadgimnazjalnych.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-04-20 11:07:26)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-04-20 11:08:56)
Liczba odwiedzin: 1108
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij