Aktualności - Dwie odmienne połowy w meczu SPR GKS Żukowo. - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dwie odmienne połowy w meczu SPR GKS Żukowo.

4 grudnia 2017

W sobotę 2 grudnia SPR GKS Żukowo rozegrał ostatni w 2017 roku, mecz w swojej hali. Rywalem był zespół z czołówki tabeli I ligi – Stal Gorzów. W poprzednim sezonie drużyna ta walczyła o awans do Superligi.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Dla gospodarzy pierwszą bramkę zdobył Szymon Adamczyk, który w całym spotkaniu uzyskał aż 7 celnych trafień. Do 15 minuty żadna z drużyn nie była w stanie powiększyć przewagi. Kolejne minuty gry to wręcz koncertowa gra gospodarzy. Szybkie i celne rzuty oraz  świetna gra w obronie spowodowała, że w 26 minucie SPR GKS prowadził różnicą 6 bramek (16:10). Do bramki rywali trafiali: Karol Radecki, Wojciech Hajnos i Szymon Adamczyk. W bramce doskonale spisywał się Krzysztof Muńko. W tym momencie coś się zacięło. Do przerwy gospodarze stracili 4 bramki.

Nie najlepiej zaczęła się również druga część meczu. W ciągu dwóch minut SPR GKS stracił 3 kolejne bramki i Stal Gorzów, po raz pierwszy w spotkaniu wyszła na prowadzenie. Do 41 minuty wydawało się że jest szansa na korzystny wynik, cały czas utrzymywał się wynik remisowy. Jednak później dało o sobie znać dużo większe doświadczenie gości. SPR GKS grał nieskutecznie, nie udało się nawet skutecznie egzekwować rzuty karne. Dzielnie walczył również wracający do gry po kontuzji, Adam Kruszewski (3 bramki w drugiej połowie). Jednak to Stal cieszyła się z kompletu punktów.

Kolejny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w Kościerzynie 9 grudnia. Początek meczu o godz. 18.00. Przeciwnikiem będzie po raz kolejny, zespół z czołówki tabeli, a zarazem lokalny rywal Sokół Kościerzyna.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo – Stal Gorzów 24 : 29 (16 : 14)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 4, Wiczkowski 1, Adamczyk Sz. 7, Wenderski, Kaniowski 1, Kruszewski 3, Hajnos 4, Didyk 4, Woźniak, Reseman.

Karne: 3/0.

Kary: 14 min. (Wożniak – 6 min., Hajnos – 4 min., Radecki, Reseman – po 2 min.).

Stal Gorzów: Nowicki, Marciniak – Kryszeń 6, Chełmiński 4, Serpina 4, Turkowski 6, Gałat, Smolarek Mariusz 2, Smolarek Marcin 1, Droździk, Kłak 1, Stupiński 5.