Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

7 mln dofinansowania na „Rewitalizację Starego Centrum Żukowa”

9 sierpnia 2017

27 lipca w Żukowie marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski uroczyście podpisali z burmistrzem Wojciechem Kankowskim umowę na na dofinansowanie projektu związanego z rewitalizacją starego centrum Żukowa.

Prawie 7 mln złotych gmina Żukowo pozyskała na rewitalizację dawnego centrum miasta oraz stworzenie Centrum Aktywności Rodzin i Centrum Kultury. Projekt przewiduje również adaptację terenu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie, gdzie powstanie park miejski z podświetlaną fontanną, miniplace zabaw dla dzieci, nowe ławeczki i oświetlenie. Będzie to nowe miejsce spotkań i pomocy dla osób potrzebujących wsparcia.

Projekt „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa" zakłada modernizację i adaptację zabytkowego spichlerza z końca XIX w., zagospodarowanie terenów przy klasztorze norbertanek oraz modernizację ul. 3 Maja. Obejmie ona wymianę chodników i oświetlenia, ustawione zostaną ławki, donice, śmietniki, i oznakowanie pionowe.

Odnowienie starego centrum Żukowa i utworzenie Centrum Aktywności Rodzin to projekty, które decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to blisko 11,5 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ponad 6,5 mln zł.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie."
 

Film z podpisania umowy dostepny na youtube.com

 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-08-09 11:37:03)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-08-09 12:41:07)
Liczba odwiedzin: 1057
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij