Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

65. urodziny Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

20 marzec 2017

16 marca to data Święta Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Wspomnienie dramatycznych  wydarzeń z historii II wojny światowej uczniowie klas IV-VI przekuli w manifest współczesnego patriotyzmu.

Uroczysta akademia, która odbyła się w sali gimnastycznej żukowskiej podstawówki, była spotkaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i całej społeczności dumnej z własnego imienia, sztandaru i godła. Uczniowie odpowiedzialni za oprawę artystyczną apelu recytowali, śpiewali (solo i w chórze) oraz grali na instrumentach. Wyeksponowano też prace laureatów konkursu plastycznego, tematycznie związanego z regionem, jego bogactwem kulturowym i historią. Ukoronowaniem występów był pokaz dziecięcego zespołu folklorystycznego, który podkreślał kaszubską tożsamość Żukowa i dowodził żywotności naszych tradycji.

Choć tematyka wierszy i piosenek będących hołdem dla Obrońców Wybrzeża pełna była akcentów wojennych, dziecięcy entuzjazm, uśmiechy na twarzach i wystąpienie dyrektor szkoły Renaty Stubińskiej - Nalewajek miały wymowę pacyfistyczną i podkreślały wagę przywiązania do ojczyzny w czasach pokoju. Słowa skierowane do słuchaczy podczas inauguracji apelu, w których zachęcano do bycia dobrym człowiekiem, dobrym uczniem, dobrym nauczycielem, najpełniej wyrażają towarzyszące naszej codziennej pracy i dniom świątecznym myśli oraz intencje.

Wśród wykonawców pojawili się laureaci konkursów z klas IV - VI: muzycznego i recytatorskiego. Zarówno oni, jak i zwycięzcy pozostałych dwóch kategorii, czyli plastyki i wiedzy odebrali dyplomy z rąk Dyrekcji. Nad całością czuwała p. Bernadeta Ciach, p. Justyna Belgrau, odpowiedzialna za oprawę muzyczną oraz p. Marcin Pudlik, który przygotował występy chóru.  

Najmłodsza brać uczniowska, klasy I – III, uczciła ten wyjątkowy dzień w marszowo - tanecznym rytmie, z domieszką historii zawartą w haśle „Za tamte dni nasze dziś dla nich podziękowanie” oraz z nutą humoru. Tłem tegorocznych występów były prace plastyczne laureatów Szkolnego Konkursu Plastycznego „Moja mała Ojczyzna” klas „0” – VI. 

 Szkoła, w dniu swoich urodzin, otrzymała z rąk dzieci, urodzinowy tort i prezenty.  Drugoklasiści złożyli obietnicę, że będą pamiętać o szacunku, dobroci, uśmiechu, radości, wdzięczności, obowiązkowości i pracowitości. Był to naprawdę piękny przykład połączenia tradycji ze współczesnością. Nad przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie klas drugich Justyna Belgrau, Grażyna Boniec, Wioleta Wydrowska, Wiesława Bielawa – Belka, Agnieszka Rzepka, Paulina Stobba – Kur, Dorota Goszka – Stoltmann oraz Anna Wróbel.

Święto Szkoły niech trwa  i trwa i trwa…

Kochana Szkoło, sto lat!

 

Karolina Grześkowiak, Monika Czonstke, Marzena Górska


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-03-20 12:10:57)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-03-20 12:16:50)
Liczba odwiedzin: 669
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij